Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

4 200 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 15. 7. 2016 (19.12)
  Permalink

  Prohlídla jsem si snad všechny domy na webu ekonomických staveb a dělám si bodíky, který by se mi líbil. Ale už jich mám tolik, že budu muset krtiteria zpřísnit abych se někam dostala. Ale je to příjemná práce. Celkem mám jasnou představu ohledně dispizice, velikosti, ale i tak toho je tolik. Ááááá dcera mi přišla na pomoc, toto hned půjde lépe.

  Reagovat
  • 19. 2. 2018 (10.02)
   Permalink

   Také si udělám několik tipů na projekt ale echám si poradit přímo v ekonomkách ti tomu rozumí stejně nejlíp :-) Mimochodem máte ěkdo tip na projekt se špajskou?

   Reagovat
   • 27. 2. 2018 (16.46)
    Permalink

    nějaký tam ekonomky určitě mají, když jsem prohlížela projekty v trošku vyšší cenové kategorri, ale jinak mě zrovna ten projekt neoslnil, takže si nepamatuji který to byl

    Reagovat
  • 24. 2. 2018 (11.40)
   Permalink

   My vybírali celá rodina, ale i to má svá pro a proti, nakonec jsme měli dva projekty a rozsekly to až v ekonomkách :D

   Reagovat
   • 27. 2. 2018 (0.00)
    Permalink

    ekonomky mi padly do oka hned a zatím se mi to jen vyplácí, staví jedna báseň

    Reagovat
 • 15. 7. 2016 (14.33)
  Permalink

  Také se hlásíme do klubu ekonomických staveb. Jsme sice úplně na začátku, ale i to se počítá.

  Reagovat
  • 15. 7. 2016 (16.35)
   Permalink

   MY SE DO VAŠEHO KLUBU PŘIDÁME TAK ZA MĚSÍC. :D TEĎ POPTÁVÁME HYPOTÉKU – KDE A ZA KOLIK A JAKÝCH PODMÍNEK, KOLIK NÁM VLASTNĚ PŮJČÍ A PAK SE BUDE ŘEŠIT NA JAKÝ DŮM VLASTNĚ DOSÁHNEME. KDYŽ BUDE ODPOVÍDAJÍCÍ NAŠIM POŽADAVKŮM, BUDEME S ES TAKY STAVĚT.

   Reagovat
 • 13. 7. 2016 (21.45)
  Permalink

  Za ty referenční návštěvy se platí nebo to je zdarma před podpisem smlovuy? nechci vyhazovat zbytečně, když ještě nevím zda s ekonom.stavaama budeme stavět nebo ne. Líbí se námdost to jo,ale ještě tam máme ale a to by právě ty postavené domy rozhodli.

  Reagovat
  • 31. 12. 2018 (0.31)
   Permalink

   Za to se nic neplatí ne? A pokud vím, dělají to ze všech stavebních firem jen Ek. stavby.

   Reagovat
 • 13. 7. 2016 (9.13)
  Permalink

  Koukala jsem na financování výstavby od ES a moc se mi líbilo, že nejenže zařizujou vlastní hypotéku pro vás, ale taky vám pomůžou když si budete sjednávat hypotéku mimo ně a dají vám slevu na dům, když budete platit hotově předem. To je dobrý pro ty co peníze maj. Ten zájme o klienty se mi fakt líbí. http://www.ekonomicke-stavby.cz/financovani

  Reagovat
  • 9. 1. 2019 (16.07)
   Permalink

   A dneska lidi peníze maj. Pořád se divim když koukam kolem sebe, kolik lidí staví domy, kolik lidí mají nový auta… No a my jsme se ženou taky něco našetřili, takže hurá do ekonomek, projekt už jsme si vyhlédli: Katku 24

   Reagovat
 • 12. 7. 2016 (22.57)
  Permalink

  Stavěl jste někdo tak že jste čekali na peníze z prodejte bytu a zbytek doplatili na úvěr? Jde to v ES vůbec?Moc se mi lítí, ale nevím zda to takhlen nějak může fungovat. Moc stavět chceme ale hotově teď ještě peníze nemámežádný.

  Reagovat
 • 12. 7. 2016 (20.40)
  Permalink

  Já mám ale mimořádně dobrou náladu, za pár dní budeme přebírat klíčky od domu a budeme se stěhovat, na začátku to byla nepředstavitelná realita, ale ekonomky to krásně dotáhli.

  Reagovat
  • 15. 7. 2016 (14.51)
   Permalink

   Koukám že se v Dkonomkách staví jak na běžícím pásu co? Jeden postavený domek za druhým, zní to skvěle. Už máme taky podepsanou smlouvu a pracujeme s projektantem na úpravě projektu. Jsem ráda, že jsme se konečně rozhoupali a už je to v řešení. :) Ale ještě radši bych byla kdyby bylo o rok více a my měli klíče ve dveřích našeho domu. :)

   Reagovat
   • 18. 2. 2018 (16.31)
    Permalink

    Dočkáte se nebojte. Já jsem si stavbu s ekonomkami užil a uteklo to strašně rychle. Bydlíme tak možná jakom vy – krátce přes rok a žije se nám krásně a bez poruchy na domu :)

    Reagovat
  • 17. 7. 2016 (11.39)
   Permalink

   Přesně chápu vaše pocity. V domečku se nám moc líbí, jen mi trochu chybí intenzivnější kontakt s přáteli, který jsme měli ve městě. Ale to se podá.

   Reagovat
  • 19. 3. 2018 (23.27)
   Permalink

   No tak to vám přeji a trochu závidím. Ale jelikož stavíme také s ekonomickými stavbami tak se celkem jistě také brzy dočkám :)

   Reagovat
   • 28. 8. 2018 (22.42)
    Permalink

    Mě to s E. stavbami uteklo všechno hrooozně rychle ;-) Už b\dlíme hurááá :-)

    Reagovat
 • 11. 7. 2016 (19.26)
  Permalink

  Co říkáte na minidomky od ES? Třeba 50m2 za 1 900 000? Máte ho někdo? My už máme děti velké, panelák nechceme a nevíme jestli to je akorát nebo malé nebo co. Byt máme podobně veliký. Ta zahrada nás dost láká, ta svoboda vlastního bydlení asi nejvíc.

  Reagovat
  • 17. 7. 2016 (7.42)
   Permalink

   Nemáme, ala také se o ně zajímám. Také by nám vyhovoval mém případě jde hlavně o zahradu. Cena odpovídá koupi bytu, to by pro nás nebyl problém z finančního hlediska. Jen ten pozemek, to už je jiná písnička. Jinak je dobře, že u ekonomek si dům musí vybrat snad každý, tolik pestré nabídky jsem u jiné firmy zatém neviděla.

   Reagovat
  • 11. 7. 2016 (19.37)
   Permalink

   A co vám ke splnění tohoto snu brání? Peníze? Strach? Že nevíte jakou firmu vybrat? My měly taky obavy ale už se nebojíme, už víme že je to zbytečný. My si vybrali ES, dům máme na hypotéku, žádnou hotovost jsme neměli, žijeme z výplaty do výplaty a je nám přesto fajn. Dům je super věc, doporučujeme.

   Reagovat
 • 8. 7. 2016 (20.39)
  Permalink

  Začali prázdniny a u nás na pozemku začínají stavební práce. :) Tak doufám, že se pojede podle plánu a jaro už bude předurčené na stěhování. :)

  Reagovat
  • 17. 2. 2018 (23.29)
   Permalink

   tak co? povedlo se podle plánu? ekonomky postavili včas?

   Reagovat
 • 7. 7. 2016 (20.26)
  Permalink

  Ekonomické Stavby se 100% zárukou.To musí být všeříkající.

  Reagovat
 • 6. 7. 2016 (23.36)
  Permalink

  Doprejte si luxus v podobe stavby s ekonomkama. Nebudete litovat.

  Reagovat
 • 6. 7. 2016 (18.17)
  Permalink

  Říkala jsem si, když stavěli naši příbuzní kolik nadělali povyku když postavili(ale ne s es, my ano), ale teď to vidím stejně a snad se vytahuju víc než oni. Ale já si nemůžu pomoct.

  Reagovat
  • 13. 7. 2016 (17.43)
   Permalink

   Já to znám a vůbec si nedělejte výčitky.Já myslím, že to tak prožívá každý, s ekonomkama to ani jinak nejde.

   Reagovat
 • 6. 7. 2016 (15.28)
  Permalink

  Musím úvěr s 3% úrokem velmi naléhavé.

  To je informovat širokou veřejnost o své svědectví, jak jsem dostal půjčku od Ringgit Plus úvěrové společnosti za velmi malého zájmu o 3%.
  • 100% záruka a spolehlivý přenos
  • Bez nutnosti poplatky
  • Flexibilní úvěrové podmínky a další podmínka
  • Trvání (1-20) let
  Pro více informací kontaktujte:
  riggitplus@gmail.com

  Reagovat
 • 4. 7. 2016 (23.03)
  Permalink

  Risk je zisk to je fakt ale v případě Ekonomických staveb není riskování třeba. Tam stavíte na jistotu!!!!

  Reagovat
  • 11. 7. 2016 (20.45)
   Permalink

   my se stavby s es nebály a dobře jsme udělali, byla to pohoda pro nás, pro ně pěkná makačka, stavte s nima taky budete na tom stejně

   Reagovat
 • 4. 7. 2016 (6.44)
  Permalink

  Vypasla jsem si progarmi vynancování domu u ES a vyšel mi docela překvapivě a to tak, že: Program Mladá rodina:nejnižší měsíční splátku hypotéky a nejnižší provozní náklady domu, nízké celkové náklady. Program Nulová hotovost:žádné vlastní úspory ani pozemek. Program Pohodová stavba:dům zaplatíte až po úplném dokončení a předání stavby.Program Chytrý nájem:nemůžeme řešit běžnou hypotékou. Pro nás jednoznačně Mladá rodina.

  Reagovat
 • 2. 7. 2016 (12.08)
  Permalink

  Na Ekonomických stavbách nejvíc oceňuju službu v programu Pozemkový servis. Strašně dlouhou dobu jsem hledal pozemek po vlastní ose a narážel jsem n spoustu úskalí – nekvalitní informace o pozemcích, nedostatečný výěbr pozemků, drsné jednání realitek. Poté, co tuhle činnost za nás převzali Ekonomické stavby, najednou šlo všechno v pohodě. S realitkama si hravě poradily a vyjednaly mi super podmínky. A to mi ještě nabízely i pozemky, která sami vlastní. proto všcichni, co chtějí pomoct s výběrem pozemku, ať se obrátí rovnou na ES.

  Reagovat
 • 30. 6. 2016 (21.20)
  Permalink

  Chytrý nájem, pohodová stavba, mladá rodina, rychlé řešení, pozemkový servis…. od každýho chci něco, ale jak to zkombinovat? Jde to? Nebo si musím vybrat jen jeden program? Tohle mi není vůbec jasný.

  Reagovat
  • 27. 12. 2018 (19.27)
   Permalink

   Tak s tímhle vám nejlíp píchnou v ekonomkách osobně ;-)

   Reagovat
 • 29. 6. 2016 (17.35)
  Permalink

  Ať se podívá ten váš chlap na reference ES co lidi píšou když jim dům předají a uričtě bude chtít taky něco takového. Bydlet ve svém a bydlet v paneláku = neporovnatelné. Já bych neměnila nikdy za nic na světě, přestože barák je pěkná dřina.

  Reagovat
 • 27. 6. 2016 (21.48)
  Permalink

  Co mám dělat když chci taky vlastní dům a mám ještě problém v registru? DLužili jsme kdysi dávno s bráchou a teď to tam pořád visí? Dostanu někde hypo když budu ručit bytem nebo to nejde? Umí mi někdo poradit? Chci stavět s ES prý to asi umí? Víte? Máte zkušenost?

  Reagovat
  • 28. 6. 2016 (14.07)
   Permalink

   No Ekonomky nabízí nějaký program, kdy se platí nájemný na váš vlastní dům a zároveň teda není potřeba mít hypotéku. Asi chytrý nájem to byl. A pak taky jde asi požádat ten registrz o odstranění záznamu, pokud už to splacené je. Ale nevím po jak dlouhé době tedy. Za pokus se ae nic nedá.

   Reagovat
  • 3. 7. 2016 (19.32)
   Permalink

   Mám podobnou zkušenost, tak můžu možná trošku poradit. Ekonomické stavby si skutečně umí poradit s problémem v registrech. Základ je aby jste všechny dluhy měli doplacené. Pokud to pak půjdě, EKonomické stavby Vám pomůžou s výmazem zápisu v registrech. když by to náhodou nešlo či by to trvalo moc dlouho, pak se nabízí program chytrý nájem, jak píše Broňa.

   Reagovat
 • 26. 6. 2016 (23.24)
  Permalink

  Za jak dlouho vás pozvali na schůzku? Nás až za 10 dní. Není to moc lidi???? Copak je o tu firmu takový zájem? jsme mysleli že půjdeme hned další pracovní den ne? Vyplatí se čekat?

  Reagovat
 • 26. 6. 2016 (23.10)
  Permalink

  Každý ať si věří čemu chce. Někdo na diskuze nadává a myslí si že je to žblaf, někdo jim bezmezně věří. Já jim věřím částečně a proto si ještě vyzýskávám dalším info o firmě soukromě tím že se jedu podívat na kámošky tatínkovo dům a to rozhodne. Bude pěkněj a bude mluvit kladně = jdem do stavby, bude ošklivej nebo bude mluvit špantě = hledáme jinde. Ale jinak se mi moc líbí.

  Reagovat
 • 26. 6. 2016 (20.56)
  Permalink

  Já mám dvě zásadní informace. Jednak musím zdůraznit, že spolupráce s Ekonomickými stavbami probíhala přesně podle plánu. Nemůžu nic vytknout! My už teď bydlíme a spokojeně. přesto bychom nějaké drobnosti v dispozicích změnily, kdyby to tedy ještě šlo :) Proto ta druhá věc – při projektování Vašeho domu doporučuju pořádně přemýšlet nad každou drobností a neuspěchat to. Ekonomky to zvládnou naprojektovat a postavit rychle, takže pár dní, kdy budete s rodinou a třeba i s kamarády sedět nad dispozicí Vašeho domu se určitě vyplatí!

  Reagovat
  • 25. 9. 2018 (21.59)
   Permalink

   Díky za tip. To jsem ráda, že jsem sem nakoukla. Potřebovala jsem se uklidnit, že mě Ek. stavby lákají dobře, popř chytit pár užitečných rad a obojí se mi zde splnilo :-)

   Reagovat
 • 25. 6. 2016 (14.31)
  Permalink

  Dělají u vás dělnící pravidelně každý den, celý týden nebo se vám na stavbě střídají? Třeba týden jo, pak pár dní ne, pak zase jo? Jako jedou asi podle plánu, ale já bych nejradši aby makali pořád a my se co nejdřív stěhovali. :) Jsem nedočkavá no. :) stěhovat se máme na konci července, tak začínám drobátko nervit.

  Reagovat
 • 23. 6. 2016 (22.34)
  Permalink

  Měli jste na pročítání smluv od ES nějakého právníka nebo jste to podepsali tak jak vám tusmlouvu dali? Bylo to pak v pohodě?

  Reagovat
 • 23. 6. 2016 (22.09)
  Permalink

  Přidávám další plusový bodíky na konto ES a přeju vám, at se vám daří tak, jako doteď a máte další desítky, stovky, tisíce spokojených lidí, jako jsme my.

  Reagovat
 • 21. 6. 2016 (13.32)
  Permalink

  Donesla se ke mně zpráva, že Ekonomické stavby s.r.o. Staví úplně parádní domečky. Právě jsme s mužem ve fázi výběru stavební firmy a takhle info se mi teda dost hodila. Hledám teď na netu všechna pro a proti téhle firmě. Vypadá to docela slibně. Nějaké věci, na co si dát pozor? Čeho se vyvarovat nebo co by mě mělo od této firmy odradit? Díky za vaše komenty.

  Reagovat
 • 21. 6. 2016 (12.59)
  Permalink

  Někde jsem četla, že Ekonomky budou poskytovat službu, kdy vám zařídí dům podle nějakého návrhu bytového designera. Už jste to někdo zkoušel? Kolik za to chtějí? Domy na FB mají suprově zařízené, takže to bych i zvážila. Miluju čistý jednotný design a tohle co tam vytváří v těch náčrtech je přesně můj styl. :)

  Reagovat
 • 19. 6. 2016 (19.34)
  Permalink

  I my jsme začátkem června podepsali smlouvu o stavbě rodinného domu na klíč. Teď už jednáme s panem projektantem o tom, jaké změny budeme chtít do typového projektu zahrnout a pak samozřejmě i o ceny za tyhle naše výmysli. Jsem ráda, že jsme se do toho pustili taky, jen lituji, že to nebylo už před půl rokem, teď jsme mohli už domek stavět. :( Tak rada pro ostatní, neváhejte takovou dobu jak my.

  Reagovat
  • 5. 7. 2016 (19.43)
   Permalink

   My ještě podepsáno nemáme, ale už se k tomu schyluje. Jakmile bude po schůzce a my se dozvíme co chceme slyšet, jdem do toho taky. Těšíme se moc.

   Reagovat
  • 8. 12. 2018 (21.29)
   Permalink

   Já bych s ekonomkama neváhala ani chvilku, ale brání mi v tom manžel :-) Nechce do domu tak co s nim? :-) Nějaký nápad? ;-)

   Reagovat
 • 19. 6. 2016 (17.56)
  Permalink

  ŽILI BYLI DĚD I BÁBA… :) Tak to jsme přesně my dva, Já s Petrem. Babka a dědek už jsme rok a dům od ES už máme roky dva. Žije se nám fajnově i s tou hypotékou. Lidi život je krátkej, nepromarněte ho čekáním. Káča

  Reagovat
  • 11. 7. 2016 (22.03)
   Permalink

   Krásná pohádka bábo Káčo. :DDD Závidím jak se dá. Taky chci svůj dům, tak si o něm nechám dneska ještě zdát a pak už bude na čase začít jednat. Toho čekání už bylo fakt dost a jen to oddalujeme a stejně skončíme tak, že si ho pořídíme. Jen ztratíme rok zbytečně čekáním. :(

   Reagovat
  • 4. 9. 2018 (23.51)
   Permalink

   Já chci dům od ekonomek a konec. Pozemek mám. Čau.

   Reagovat
  • 5. 1. 2019 (0.15)
   Permalink

   Krásná inspirace, děkuji za ní. Nejen stavební firma (ES), ale zahrada, desing domu…

   Reagovat
  • 4. 7. 2016 (7.03)
   Permalink

   Ten bych taky brala proč ne. Ale u ekonomek si snad musí vybrat každej.

   Reagovat
  • 14. 7. 2016 (15.10)
   Permalink

   Žádná stavba na klíč? Tomu nerozumím. Možná to bylo myšleno jako montovaná stavba na klíč ne? Já říkám, že náš dům od ES je taky na klíč, bez ohledu na to, jak je postaven. My máme taky zděný – na klíč. :) Nic jsme pro stavbu neudělali, jen jsme čekali až ES postaví a až nám dají klíče. :D

   Reagovat
 • 15. 6. 2016 (13.07)
  Permalink

  Ty jo, dám vám číslo na mýho chlapa a dokopejte ho taky k tomu, že budeme stavět. :D :D :D Mě se to nedaří a to už se snažím tak rok. Ekonomické stavby se mi líbí moc, ty bych brala. :D :D :D

  Reagovat
 • 14. 6. 2016 (13.31)
  Permalink

  Vybírali jsme dlouho ale už máme konečně vybráno. Jsme jen dva takže pro nás dostačující maličkej moderní domek 4+kk – http://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/lukas-15. Cenově super, to uplatíme. A místo pokojíčků si uděláme malou pracovnu a malou posilovnu se saunou. :) Johoho, to bude žúžo.

  Reagovat
 • 14. 6. 2016 (13.07)
  Permalink

  Chceme stavět s ES jen ještě nevíme jesstli máme na splátky domu i pozemku a na koloik let můžeme hypotéku mít. Propočítávali jste si to takhle orientačně sami na nějakých weobých hypokalkulačkách nebo jste šli s dtotazem přímo do firmy? Není problém se tam případně jen zeptat a kdybysme na to neměli zase odejít?

  Reagovat
 • 13. 6. 2016 (21.49)
  Permalink

  Jak výhodné ty úvěry na pozemek jsou? Jaká je tam sazba? nevíte někdo? Pozemek nemáme a hotovost na něj taky ne, tak mě zajímá zda je výhodnější nějaký úvěr z ekonomek nebo od banky.

  Reagovat
  • 16. 6. 2016 (22.06)
   Permalink

   Podle mě se financuje pozemek i dům hypotékou. My to to tak máme a záleží jen na tom, jaký sazby v době kupování pozemku nebo sazby domu jsou a taky na tom jestli máte hypotéku jednu nebo dvě. My máme bohužel dvě, pozemek jsme měli dávno předtím než jsme si nechali postavit. Sazby ES by prý měli být nižší než v hypobance, dávají jim hodně kšeftů, takže si myslim že jim za to dávají i výhodnější sazbu než nějakému jednotlivci co tam přijde z ulice.

   Reagovat
 • 11. 6. 2016 (21.50)
  Permalink

  Zatím si čtem pořád ty pozitivní příspěvky od ostatních. Snad jednou napíšu ten pozitivní i já a budu já tou, která bude inspirovat ostatní. A já si mezitím budu spokojeně bydlet.

  Reagovat
  • 28. 6. 2016 (22.36)
   Permalink

   My jsme si taky dloho takhle jenom četli a teď už si pěkně bydlíme v novym. Udělejte to samy co vy a bude vám heeeej. :)

   Reagovat
   • 29. 12. 2018 (1.15)
    Permalink

    A myslíte že ze sebe neudělám blba? Třeba mi v ek. stavbách řeknou,že na dům nemám, ať se jdu vycpat…a budu za trapáka

    Reagovat
    • 27. 3. 2019 (0.15)
     Permalink

     Toho bych se nebála, oni vám v ekonomkách poradí a pochybuju že se vám tam bude někdo posmívat…

     Reagovat
  • 5. 7. 2016 (20.24)
   Permalink

   My už taky můžem chválit, už jsme nastěhovaný a máme vybaleno. Teď budeme chvíli relaxovat na „zahradě“ na slučníku, sice aztím bez trávy ale to neva, i tak je to super pocit.

   Reagovat
 • 10. 6. 2016 (13.32)
  Permalink

  Hodně zajímavá myšlenka s tím chytrým nájmem to se mi líbi. S tím musím dneska večer vyrukovat. JDem s přítelem na véču, tak to tam nadhodím. Svatba už je naplánovaná a tole by byl pro nás mladíky super způsob, jak začít společně žít. Kdo to už vyzkošel? Písnete nějaké rady?

  Reagovat
  • 13. 6. 2016 (21.12)
   Permalink

   Mně tohle taky zajímá. Už jste o tom Chytrém nájmu zjistila někde něco víc? Už jste to řešila ve firmě? Pokud ano, prosím také o info.

   Reagovat
   • 1. 11. 2018 (21.16)
    Permalink

    Zní to novodobě ale v podstatě to zas takový objev nejspíš není. Peníze co byste dala za pronájem v cizím bytě dáváte na splacení nového domu který vám postaví Es.

    Reagovat
    • 7. 1. 2019 (0.00)
     Permalink

     Tak nikdo netvrdí že je to nějaký objev, jen to Ekonomické stavby trefně pojmenovali :-) Líbí se mi, líbí, brzy budeme stavět, heč :-)

     Reagovat
 • 8. 6. 2016 (19.25)
  Permalink

  Jako vybrat v dnešní době firmu která bude stavět suuper, bezchybně, bez problémů není nějak moc jednoduché. Všude je něco a všude je to jinak. Každý má jiný pozemek, jinak nastavenou hypotéku, jiný stavební požadavky, jiný dělníky takže je téměř nemožný aby byl průběh stavby A identický s průběhem stavby B natož stavby C a D. Takže v tomhle směru si myslim že diskuze stojí za nic.

  Reagovat
  • 16. 6. 2016 (21.22)
   Permalink

   Proto je nejelepší zvolit ekonomky, tam máte jistotu že to bude pohoda.

   Reagovat
 • 8. 6. 2016 (15.42)
  Permalink

  Za nás jedině to dobré, nemám výhrady k ničemu. ES jsou super.

  Reagovat
 • 7. 6. 2016 (23.05)
  Permalink

  Reálná doba za kterou postaví? To říct nejde asi. Příprava tak od 3 do 6 měsíců myslím. Záleží na tom, jak rychle bude projekt. Když od GServisu, tak si mylsím, že tak 3 měsíce na hypotéku, usazené domu do terénu, povolení. Když projekt na míru, tak tak půl roku se vším všudy. Možná míň. A ta sstavba tak 8 měsíců. Možná tak mín, to asi podle velikosti a složitosti domu. Tohle je hodně různé. Navíc každý má jiné podmínyk, může se zdržeet dodávka materiálu, špatný počasí… počítejte radši víc než míň.

  Reagovat
  • 30. 6. 2016 (21.10)
   Permalink

   ZA MĚ PĚKNÝ JÁ NA TYHLE MODERNÍ KOSTIČKY TAKY JSEM, TAKOVÝ DOMKY SE MI MOC LÍBÍ. JEN SE NÁM NEHODÍ DO ZÁSTAVBY KDE CHCEME STAVĚT MUSÍME VYBÍRAT NĚCO VÍC STŘÍZLIVÝHO.

   Reagovat
  • 26. 2. 2018 (22.52)
   Permalink

   hustýýý, ,ě se líbí, že mají ek. stavby v nabídce takovýhle moderní domy i klasiky, vybere si každý ne?

   Reagovat
 • 1. 6. 2016 (10.02)
  Permalink

  Vybrali jsme si opravdu krásný dům a snad v ještě hezčím prostředí. Za námi už je jen les a klid. Ekonomky nám hodně pomohli a my jsme si ujasnili co je a není důležité v domě mít. Tak snad už nám vydží na celý život, protože stěhovat už bych se vážně nechtěl. Závěrem ekonomky doporučím všem co by rádi stavěli, za zeptání nic nedáte.

  Reagovat
  • 9. 6. 2016 (22.17)
   Permalink

   U lesa jo? Jako mně se to vždycky líbilo ale já se hrozně bojím, takže to by nebylo nic pro mě. Potřebuju bydlení v rušném městečku nebo nějaké velké vesnici a pár tisíci lidí, jinak by se asi zbláznila.:) A tak si necháme stavět od ES na klíč RD v satelitu za Plzní.

   Reagovat
   • 30. 6. 2016 (21.46)
    Permalink

    nám taky staví ekonomky skoro u lesa, já si to moc přála, králíkáren ve městě už mám plné zuby, milion sousedů,samej jekot, křih a hluk, dům na konci vsi je můj sen, a už brzy bude splněný, se tak moc těším

    Reagovat
    • 4. 7. 2016 (22.11)
     Permalink

     Jako já paneláky taky nemusim ale u lesa bych nebydlela ani za milion. jsem srabík a té samoty tam bych se děsně bála. :D :D Takže já radši pěkně zabydlené živé satelitní městečko, domek na klíč a klidně i ty Ekonomky, co tu vychvalujete. Hledáme firmu, tak dík za tip. :D :D

     Reagovat
 • 31. 5. 2016 (13.08)
  Permalink

  Čekali jsme skoro 2 týdny. No povim vám, jsou tam pěkný domečky, to je fakt. S mužem vybíráme a pořád dokola listujeme a pořád nevím co vlastně chceme. Zda rovnou větší domek nebo menší a časem dostavit na větší až bude potřeba. Zatím jsme dva, tak nevíme jak to v budoucnu bude. Líbí se mi ta možnost rostoucích domů. Máte někdo zkušensoti s tím? Líbí se mi tenhle maličkej za 2,35 mil http://ekonomicke-stavby.cz/domy/rostouci-dum-221 nebo pak tenhle dostavěný http://ekonomicke-stavby.cz/domy/rostouci-215 , ale ten už je za 3,7 mil. Ten přístavek by pak mohli mít děti až vyrostou.

  Reagovat
  • 2. 11. 2018 (18.08)
   Permalink

   Jó to je na vás, nám v ekonomkách vysvětlili jak to s rostoucími domy je a nakonec jsme zvolili klasiku, ale to vás nechci od rostoucího domu zrazovat :-)

   Reagovat
 • 31. 5. 2016 (12.41)
  Permalink

  No ale referenčky jsou dobrý, tak si dům prohlídnete, popovídáte s těma lidma, co s ES stavěli. My to tak měli a nám to pomohlo rozhodnout se. Já to doporučuju, určitě tím nic nezkazíte. Takže ten negativní smajlík netřeba. :D

  Reagovat
  • 15. 7. 2016 (15.11)
   Permalink

   Taky doporučím, hlavně pro nerozhodnutý. Myslím, že tam naberete na jistotě.

   Reagovat
  • 20. 10. 2016 (12.01)
   Permalink

   taky jsme se na ty ref.návštěvy domluvily a udělali jsme dobře, protože vidět dům jak vypadá ve skutečnosti je mnohem lepší důkaz kvality než 100 spokojených lidí na itnerentu aspoň pro nás teda jo

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.