Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

4 042 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 17. 4. 2016 (23.42)
  Permalink

  Hoďte se do gala, mejdan začíná. :D Dneska jsme dokončili stěhování a od teď už budeme jenom slavittttt. :)))) To je taková bommmbaaaa :))) Joooo!!!!!

  Reagovat
  • 20. 10. 2018 (22.42)
   Permalink

   předpokládám, že oslavujete dům od ES? Taky už se dočkám, jen se pořád bojim jestli to bude takhle klapat až do konce… Bude?

   Reagovat
  • 9. 12. 2018 (15.10)
   Permalink

   Tak to už budete slavit třetí Vánoce v domě od ES, jaký je to pocit? Dům je v pořádku? Slouží jak má?

   Reagovat
 • 16. 4. 2016 (23.27)
  Permalink

  Tak vám povim že už toho mám dost. Už dobrý tři hodiny tu sedím a vybírám dům. Pořád klikám sem a tam píšu si ty jména a ceny, pak zjistím, že když se mi líbí dům i cena, je moc malej, nebo veliksotně dobrej ale zase moc drahej a teprv teď zjisitm, že je tam filtr. :D No to mi po… :D Takže požadavky nastaveny, domy vyfiltrovány a teď už teda jen tu nabídku vytisknout a prohlížet zítra ráno v posteli. Loučim se. Dojmy jsem musel ještě sdětli hned za tepla, ráno už bych na to něměl náladu.

  Reagovat
  • 17. 4. 2016 (10.47)
   Permalink

   Na to musíte jít vylučovací metodou a zapojit do toho celou rodinu, jinak se z toho zblázníte. Nebo se rovnou popteje v ekonomkách a oni vám s tím rádi pomůžou.

   Reagovat
 • 16. 4. 2016 (22.33)
  Permalink

  Neřešte tohlecto tady jděte radši rovnou na schůzku, podepiště, postavte a nastěhujte se. Tak je to nejlepší pro všechny. My jsme na všechno hrc frc a je to asi ten nejlepší způsob, jak řešit věci.

  Reagovat
 • 14. 4. 2016 (11.28)
  Permalink

  Podle diskuze těžko hodnotit kdo jak firma staví. Někomu postaví a jsou vděční a šťastní, že maj bydlení bez práce a svoje soukromí. Někomu postaví a nadává od rána do večera. Je to o lidech, každý je spokojený s něčím. Nám postavili a my měli radost, že proběhlo vše bez problémů a mohli se po roce stěhovat z paneláku. Šli bysme do toho klidně znova. :)

  Reagovat
  • 4. 7. 2016 (7.52)
   Permalink

   A já si zase myslím, že podle diskuzí se člověk může slušně odrazit. Jako anonnymní se můžete víc otevřít(nemyslím tím zapšklé hnidopichy). Já už jsem také kdysi někde psala plusy o ekonomických stavbách a teď jsem na ně narazila po letech znovu. A oživují se mi krásné vzpomínky na to období.

   Reagovat
 • 12. 4. 2016 (21.41)
  Permalink

  Naše zkušenost s Ekonomkama patří taky mezi ty dobré. Spolupráce trvale necelé dva roky. Nechali jsme si udělat v ceně domu co šlo. Jen tu linku jsme neměli to se za nás nedávalo. Škoda. My měli kuponove knížky na slevy, takže jsme měli levnější nábytek a zahradní pergolu. Takže taky dobrý. Doporučila bych s klidným svědomím dál.

  Reagovat
 • 12. 4. 2016 (8.00)
  Permalink

  Zní to divoce, že budete stavět dům, ale ono to není zase taková divočina. Spíš bych to pojmenovala jako životní jízdu, a ekonomku jí jistí.

  Reagovat
 • 10. 4. 2016 (17.42)
  Permalink

  Hurá snad končíme a dokonce s předstihem, bylo hezký počasí šlo to rychle. Do es bychom šli zas znovu, byli jsme moc spokojení.

  Reagovat
  • 30. 5. 2016 (16.59)
   Permalink

   Dobrý den, také jsme končili dřív než ve stanovený datum, byli jsme překvapení. Ani jsme s tím nepočítali, byli jsme zvyklí z okolí, že šlo spíše všechno se zpožděním, takže jsme se podle toho také zařídili. Vklidu jsme všechno přestěhovali, když byly děti na prázninách u našich a ty už pak přijely rovnou do nového a to byl panečku jásot. Ty rozzářené dětské oči jsou nade vše.

   Reagovat
 • 10. 4. 2016 (7.19)
  Permalink

  V novém domě od ekonomických staveb se nám daří dobře a doufám, že i dál bude.

  Reagovat
  • 9. 10. 2018 (21.29)
   Permalink

   Vybírali jste z nabídky ES moderní nebo klasický dům? Nemůžu se rozhodnout, tak si dělám takový malý soukromý průzkum :-))))

   Reagovat
  • 18. 4. 2016 (18.45)
   Permalink

   Objednáno nemám zatím si prohlížím na internetu, ale asi si katalog nechám poslat domu. Zatím mám jen katalog s dovolenou.

   Reagovat
 • 8. 4. 2016 (11.14)
  Permalink

  Je to tu zas. Kdo chcete vidět ES naživo a ujasnit si co ještě nevíte, tak se stavte na stavebním veletrhu v Brně – 20.-23.4. 2016.ES tam budou mít taky stánek. My toho kdysi využili a bylo dobrý, odcházeli jsme rozhodnutí, že s nima postavíme.

  Reagovat
  • 12. 4. 2016 (10.13)
   Permalink

   My už ho máme, a jsem ohromená. Schválně kouknětě na dům Rubik 1, strana 124! Úžasný, a myslím že nebude jen tak pro někoho, je dost spocifický a ta prosklená část to je můj sen. K tomu pořádně vzrostlé tůje a ideál. Cena k domu je podle mě standard. Tak snad jednou, my už od toho nemáme daleko. Ráda si přečtu váš názor.

   Reagovat
  • 1. 5. 2016 (18.44)
   Permalink

   Nestihli jsme ho a štve mě to, mohla jsem si to prohlídnout všechno pohromadě.Na příští ročník čekat nebudu, to už mám jiné plány. Bydleeeet

   Reagovat
  • 17. 1. 2019 (23.38)
   Permalink

   Nebude zase ES na veletrhu? Pojedu se na ně podívat klidně do Prahy nebo do Brna :D

   Reagovat
 • 7. 4. 2016 (23.07)
  Permalink

  Dám vám hádanku. Víte, jak se řekne dokonalost na dvě slova? Ekonomické stavby. BINGO!!!!

  Reagovat
  • 25. 2. 2018 (19.10)
   Permalink

   To jste si trochu zapřeháněl ne? Podle toho co čtu tady i jinde jsou ekonomické stavby super třída,ale nikdo přeci není dokonalý ;)

   Reagovat
  • 3. 7. 2016 (22.09)
   Permalink

   Reaguji na vas dotaz na zaplaceni az na konci stavby. Ano, mam zkusenist s programem pohodova stavba od spolecnosti ekonomicke stavby. Je to fajn, stavba bezi jak po masle. zadne stresy s hypotekou nebo cerpanim. Stavari staví a hypotéku řešite až na konci. Všechno je rychly a pohodlny. Jen je tam drobny priplatek, ale to je za komfort asi pochopitelne.

   Reagovat
 • 3. 4. 2016 (14.32)
  Permalink

  Není potřeba zkoušet nové věci je lepší se držet prověřených, osvědčených- takový mám názor já. Beru za ně i ekonomky.

  Reagovat
 • 1. 4. 2016 (11.34)
  Permalink

  Dobrej, předávám odkaz na nový bulletin http://stavba-domu-bezpecne.ekonomicka-stavba.cz/ jestli teda ještě nemáte. Nenutim nabízim. Mně osobně nejvíc zaujal a poučil článek o Stavba domu bezpečně. Myslím, že pokud se člověk bude řídit těmi pravidly, které jsou zde popsané má z půli vyhráno.

  Reagovat
  • 17. 4. 2016 (10.52)
   Permalink

   Mám přečteno, to jsou věci. Ekonomky mě prostě baví.

   Reagovat
 • 30. 3. 2016 (13.42)
  Permalink

  Chci se zeptat vás co už máte nějakou stavební zkušenost. Je lepší stavět nový dům od A do Z (ne svépomocí ale na klíč) nebo koupit starší dům s pozemkem a nechat si ho opravit? Jak to vidíte? Co je levnější?

  Reagovat
  • 3. 4. 2016 (13.36)
   Permalink

   Záleží vyloženě na tobě jak ty se na to cejtíš. Fyzicky i finančně. Záleží od konkrétního případu. Jestli máš dům, kterej by si měl možnost předělat volil bych ten. Ale kupovat polobořeninu a pak se na tom léta pachtit a rvát do toho prachy. To radši zajdi do ekonomek hele.

   Reagovat
 • 29. 3. 2016 (21.28)
  Permalink

  Nemáme pozemek a chceme si nějaký koupit. Firmu chceme Ekonomické stavby. Prý taky nabízí pozemky na prodej nebo vám pozemek dle vašeho zadání a možností na trhu najdou. Našla jsem k tomu, že nám nejen pozemek najdou, ale zkontrolují připravenost pozemku pro stavbu domu, vyřeší kupní smlouvu a taky zajistí financování pozemku. Je to fakt? Kdo má osobní zkušenost s tím Pozemkovým servisem?

  Reagovat
  • 8. 4. 2016 (8.17)
   Permalink

   My! Pozemek jsme pouze odsouhlasili a ve finále financovali- veškeré podmínky ke koupi dohodli ekonomické stavby. Tak by to mělo být, kompletní servis.

   Reagovat
   • 24. 4. 2016 (18.21)
    Permalink

    I my taky, doporučuju pokud chcete mít o starost míň.

    Reagovat
 • 28. 3. 2016 (23.33)
  Permalink

  Hledala jsme na netu stavební firmu s nějakým oceněnním a našla právě Ekonomické stavby s.r.o. s titulem Kvalitní firma a Firma roku nebo tak nějakpokud to nepletu. NO a pak jsem našla i celou řadu diskuzí na tohle stavební téma. Firma vypadá dobře a poslední roky mají i velmi pěkné hodnocení od vás stavitelům. Tak asi předám kontakt na ni manželovi, aby poptal naše stavební požadavky na RD 4+kk u Plzně. Jsem zvědavá, jak mile nás překvapí.

  Reagovat
  • 29. 3. 2016 (20.15)
   Permalink

   To by mě teda nenapadlo hledat stavební firmu podle ocenění, ale každý má jiné požadavky. Mimo to jsem na to koukla a je to fakt zajímavý. Já si je takhle neproklepla, důvěřovala jsem jim hned od začátku.

   Reagovat
 • 28. 3. 2016 (20.18)
  Permalink

  Od jakživa jsem bydlela v rodinným domku a ted pár měsíců musím vegetovat v bytě a to je pro mě utrpení. Hledám nejvýhodnější tip na bydlení v dome. Klidně bych si ho zatím pronajala. Na to jsem zrovna koukala u Ekonomických staveb, že je možnost si dům pronajmout i si ho snad nechat postavit a pak pronajmout a platit formou nájemného. Pro mě ideální stav.

  Reagovat
  • 18. 7. 2016 (9.38)
   Permalink

   Jasně, že není, musíme si v životě klást vysoké cíle. Ekonomické stavby Vám budou dobrými parťáky.

   Reagovat
 • 27. 3. 2016 (22.41)
  Permalink

  Velikonoce v novém domě? Pohoda ne? Jsme na vsi takže už to máme za sebou. Dětičky se k nám novým sousedům ani nebáli jít, tak mám radost, aspoň jsme se seznámili s některými sousedy skleničkou rumu. :) Ekonomky děkujeme a vám ostatním pěkné sváteční pondělí. Mája.

  Reagovat
 • 27. 3. 2016 (16.34)
  Permalink

  Dost už bylo povídání a teďko to chce nějaký ty činy,to znamená obj.se u es!!!!!!!!!

  Reagovat
  • 30. 3. 2016 (14.25)
   Permalink

   pro hej: Hej nebo počkej nebo jak ty se vlastně jmenuješ :) my nekecáme zbytečně my makáme. Máme už skoro hotový projekt. :) Chaaaa a co ty?

   Reagovat
  • 26. 8. 2018 (23.28)
   Permalink

   Dejte pokoj, to je jak kdybyste někoho přemlouval. Mě do ekonomek nemusel nikdo přemlouvat, já jsem se nechala sama :-)

   Reagovat
 • 26. 3. 2016 (22.40)
  Permalink

  Jo je tu jaro lidi, začínáme si budovat na zahradě krb, abysme stihli včas ty letní grilovačky. No, co vy? už začínáte na zarhadě něco budovat?

  Reagovat
  • 27. 3. 2016 (9.23)
   Permalink

   Tak nevím jak u vás, ale na Sokolovsku je po ránu namrznuto…mlha, že si pomalu na nos nevidím. Ale jsem optimista a věřím, že už se to konečně vytáhne a odpoledne si dám kávičku na terásce a přitom si prohlídnu nový katalog ekonomek.

   Reagovat
   • 13. 4. 2016 (11.27)
    Permalink

    Dneska svítí sluníčko, děti nemaj kroužky, my půl dne dovči, takže odpolední program je jasný. Grilovačka na zahrádce. Milujeme ten pocit, že jsme se konečně přestěhovali do vlastního domu, je to parádní a fakt mohu říci k nezaplacení. Luxusní věc takový dům. Nesmíte řešit, že platíte hypotéku, tu platí každý a když ne hypo, tak nájem. Je to podobné. Musíte si užívat toho pocitu ze soukromí a té možnosti relaxu na zahradě. A grilovačka, klobásky, hermelínky, pivko, no co víc si na jaře přát? :))))

    Reagovat
 • 25. 3. 2016 (23.17)
  Permalink

  Jak dlouho tak trvá než přijde ten nový katalog RD pro rok 2016? Včera objednáno. Tak týden, 2 nebo víc?

  Reagovat
  • 27. 3. 2016 (9.26)
   Permalink

   Já si o něj zažádala v pondělí a v pátek byl ve schránce, ale ta naše pošta…

   Reagovat
  • 15. 7. 2016 (21.58)
   Permalink

   My si ho vyzvedávali přímo na pobočce. Ale sousedi si o něj žádali a max. do týdne ho měli.

   Reagovat
 • 24. 3. 2016 (16.05)
  Permalink

  Potřebujete naléhavou úvěr?

  Jsme schválila vláda / registrovaných finančních společností. Jste v jakékoli finanční krize? Potřebujete úvěr refinancovat svůj domov, nebo rozšířit své podnikání? Potřebujete úvěr uhradit naléhavé dluhy a zůstat u jednoho věřitele? Potřebujete úvěr splatit své účty lze podpořit své vzdělání atd? Nabízíme úvěr k jednotlivým & spolupracovat subjekty, které potřebují finanční pomoc ve výši 3% úrokové sazby nabízíme místní a mezinárodní půjčky! Máte-li zájem o získání úvěru, neváhejte a zašlete svůj požadavek na nás prostřednictvím e-mailu: bishopjohnsonphillip@gmail.com

  Pozdravy.
  biskup Johnson

  Reagovat
 • 24. 3. 2016 (15.23)
  Permalink

  Koukám na jeden ES domek ale hodně váhám nad tou velikostí. Jsme zatím v garzonce, máme pár metrů čtver., takže cokoli většího bude dobrý, ale nevím, zda je pak pro rodinu (chceme 2 děti) dostačující menší domek – dispozice 3+kk, užitná plocha 76,78 m2. Celková zastavěná plocha domu činí 96,8 m2, cena 2 600 000,-Kč, v programu Mladá rodina pak za měsíční splátku 7 328,-Kč. Všechno by vycházelo i na hypo, kterou by nám dali. Zní to ideálně, jen tu velikost jsem ještě nějak nepořešila. CO myslíte? Je to dům katka 29.

  Reagovat
  • 25. 3. 2016 (23.58)
   Permalink

   Pro nás by to byo malý. Jsme zvyklý na větčí místnosti. Já bych dal rači o mega víc než bydlel v malým domku. Ale tak to máme my. Jsme 4 + pes. 2 lidem by to možná stačilo. Fkat je to dost individuání.

   Reagovat
 • 23. 3. 2016 (12.10)
  Permalink

  Co vy na Lukáše? https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1009275482473878.1073742132.122400514494717&type=3 – Cena 3500000 za tohle – viz. Info od ES – Stavíme domy výhradně zděné z nejlepších možných materiálů. Domy nízkoenergetické s minimálními provozními náklady. A domy ve vysokém standardu vnitřního vybavení. Tedy kvalitní plovoucí podlahy, luxusní koupelny, s podlahovým vytápěním a v programu Mladá rodina také s tepelným čerpadlem a kuchyňskou linkou. To je podle mě normální cena nebo ne?

  Reagovat
  • 26. 3. 2016 (21.55)
   Permalink

   Je krásnej,brala bych ho se vším všudy.

   Reagovat
 • 20. 3. 2016 (20.13)
  Permalink

  Základová deska je hotová, a jak se říká, když je základ to už se dá na něčem stavět.Ještě si to moc nedovedu představi, už aby to mělo aspoň zdi.No nic kdo si počká ten se dočká.Ekonomky ví co dělaj.

  Reagovat
  • 23. 4. 2016 (21.47)
   Permalink

   Doporčuuju každému kontrolovat u ES průběžně, jak mu stavba roste. Ne snad, že bych jim nevěřil či měl obavy o kvalitu – to vůbec ne. Ale je to radost pohledět, jak baráček vzniká. Navíc na tu precisní práci je to fakt radost. Chlapi věděli, co dělají, a proto i já s rodinou Ekonomické stavby doporučujeme.

   Reagovat
 • 18. 3. 2016 (0.03)
  Permalink

  Jeden zásadní podpis smlouvy nám změnil definitivně život. Ne k horšímu jak tu někdo občas písne. Nám tím nejlepším směrem jakým to šlo = vlastní bydlení, soukromí, klid za srovnatelný peníze jako v bytovce (nájemné + energie).

  Reagovat
  • 26. 3. 2016 (21.56)
   Permalink

   my už máme podepsáno 4 měsíce ale ještě nestavíme
   čekáme na stavební povolení
   doufám že už se za pár dní začne hloubit, počasí už se umoudřilo
   za rok chcem taky bydlet jako vy…joooo :)

   Reagovat
 • 15. 3. 2016 (12.09)
  Permalink

  Jen naší lenivostí jsme se tepr ted dokopali domluvit si první termín u ekonomek a trochu pohnout s naší dosavadní situací s bydlením. Já se řídil trendem v zahraničí, že ve směs bohatí lidé žijí v nájmech, ale u nás je hold situace jiná a tlak okolí a především mé manželky byl tak velký, že i já jsem se rozhodl pořídit nám vlastní byldení. Ať ty naše dětičky také jednou něco zdědí.

  Reagovat
  • 11. 4. 2016 (22.22)
   Permalink

   Já jsem odjakživa pro RD. Vyrostla jsem v něm, přestěhovala jsem se do něj s přítelem, to nevyšlo a teď chci stavět s mým současným manželem. Jdeme do toho po hlavě a bez obav a moc se na to těšíme! Na tu spolupráci i na ten náš nový dům.

   Reagovat
 • 14. 3. 2016 (14.05)
  Permalink

  DD, na kolik vám vychází měsíční poplatky u domu 4+1 (cca 100m2) v nízkoenergetickém stadartu od Ekonomických staveb? Nemusí to být přesně, jde mi o to, jestli takovej dům stojí 3, 5 nebo třeba 7 000 za vodu, elektriku, plyn a tak. Chci vědět, jestli bysme na dům měli – hypotéka na dům, pozemek, provoz a tak. Díky Maja.

  Reagovat
 • 13. 3. 2016 (23.44)
  Permalink

  Nebuďte labutě a pošlete mi někdo na mail fotky vašeho domu a průběhu stavby. Hodně zvažuju zda s ES stavět nebo ne a tohle by mi moc ulehčilo rozhodování. Dík marcusfoc5@seznam.cz.

  Reagovat
 • 11. 3. 2016 (14.31)
  Permalink

  Nechali jsme si postavit rodinný domek na klíč. Ekonomické stavby za nás zařídily všechno potřebné a my v podstatě jen diktovali co chceme, podepisovali a ES naše plány realizovaly. Tak jsme si stavbu na klíč představovali. No vyšlo nám to a doufám, že to vyjde takhle skvěle i vám.

  Reagovat
  • 19. 3. 2016 (19.49)
   Permalink

   STEJNÁ ZKUŠENOST JAK TA VAŠE. NAŠE NEJVĚTŠÍ INVESTICE = DŮM OD EKONOMEK = NAŠE NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ. FIRMA S VELKÝM „F“.

   Reagovat
 • 5. 3. 2016 (23.34)
  Permalink

  Aličko LUCIE 16 je dokonalá, tak se mi taky líbí i vzheldem i cenou, jupijou, jdu hledat další pěkný domky na es web.

  Reagovat
  • 23. 3. 2016 (11.41)
   Permalink

   My máme spíše opačný problém než že se mi líbí jeden dům. Nám se líbí většina a nevíme který je lepší. Když si vyberu podle vzhledu udělala bych jinak vnitřek a opačně. :) A jsem v háji, slušně řečeno. Takže hedámě poměr velikost cena uspořádání a postupně ty adepty vyřazujem. :)

   Reagovat
 • 29. 2. 2016 (15.00)
  Permalink

  Víte o tom, že teď Ekonomky dávají k programu Mladá rodina navíc ještě kuchyň zdarma a topení do podlahy? To je co?

  Reagovat
  • 31. 3. 2016 (15.47)
   Permalink

   Tka to sem na vas zvedava Alicko. My kdyz pred dvema lety staveli tak jsme chteli jeden typ domu. Nez jsme jeli na prvni schuzku, uz jsme chteli jiny. K tomu jsme se upsali. Pak to menili trochu jest u projektanta. A ted uz bydlime a vime ze tam je x veci, ktery jsme meli udelat jnak. Jenze na tohle prijdete az ve chvili kdy dum uzivate. V projektvu je to jiny. Hold tohe prozije asi kazdy. Verte mi.

   Reagovat
 • 29. 2. 2016 (10.52)
  Permalink

  Stavba svépomocí? Tak to ne, díky. Jedině na klíč. V dnešním světě už to asi ani jinak nejde. Všichni lítají jak blázni, stresujou se kvůli práci, dětem, domácnost, nemají čas ani na to zajít si do kina natož aby trávily dva roky na stavbě. Nechápu jak to někdo může sám někdo postavit. U nás byla stavba na klíč jediným přípustným řešením a proto jsme už to toho stavebního kolotoče s ES taky zatažení. My si lebedíme, oni makají. :D Prima podívaná, vám povim.

  Reagovat
 • 29. 2. 2016 (9.43)
  Permalink

  U nás to bylo suprový. Požádalijsme si o hovor zdarma. Zavolali nám, domluvili temín ve firmě. Schůzka skoro dvouhodinová. Všechno jsme si ujasnili, za týden podepsali. Projekt máme spíš individuální než typový. V podstatě jsme skoro úplně předělali ten jejich typový domek. :) Povolení už také máme, čeká se na vhodné podmínky pro zahájení stavby. Joooo. :))) Super pocit, že už máme takový kus za sebou. A bez práce!

  Reagovat
  • 28. 2. 2016 (9.54)
   Permalink

   To musím ukazát manželovi,ten se o to hodně zajímá bude rád.

   Reagovat
   • 26. 11. 2018 (21.30)
    Permalink

    Jako tyhle stránky? Ty mě baví, ujišťuju se, že nejsem do ekonomek zamilovanaá v žádném případě sama :-)

    Reagovat
  • 4. 3. 2016 (0.47)
   Permalink

   tak my chceme taky nějaký bližší info k té zelená úsporám, chceme mít nějaký levný dům na provoz ale o dotacích nic nevíme

   můžete se někdo prosim rozepsat, vrátím se sem dík

   Reagovat
   • 22. 3. 2016 (21.42)
    Permalink

    Já k tomu programu zelená úsporám našla ještě tohle http://nova-zelena-usporam-2015.ekonomickestavby.com/bulletin1506_55.cz/zelena-usporam.htm

    Kopíruju sem kus: Program má tři oblasti podpory. Podpora A a C se týká již postavených domů. V podpoře A je možné získat peníze na zateplení domu a výměny oken. V podpoře C je pak možné vyčerpat peníze na výměnu neekonomického vytápění za vytápění úsporné. Část podpory B je pak určena výhradně výstavbě nových pasivních domů. Zde je možné získat podporu až 500.000 Kč. V ES poskytneme plnou podporu k čerpání tohoto programu klientům zcela novým u stavby nového domu i klientům již dávno bydlícím. Všichni naši klienti získají službu podpory v programu Zelená úsporám zcela zdarma.

    Reagovat
 • 26. 2. 2016 (20.35)
  Permalink

  Jestli se s zdovolením můžu vmísit do diskuse tak to se nedá pospat.Musíte si to prožít a jestli jste aspoň už na cestě s ekonomkama stavět tak se toho neobávejte.

  Reagovat
 • 26. 2. 2016 (13.38)
  Permalink

  Podle mě dojde k problému ve chvíli kdy lidi nemají dostatek informaci nebo dojde k nějakýmu komunikačnímu šumu. Se musím na všechno pořádně zeptat a nejlíp chci mít ještě všechno písemně ne? Tak to v dnešním světě chodí. A co je psáno to je dáno. Udělalai jsme to tak a nemuslei jsme čelit žádným problémům. Udělejte to taky tak a budete mít super slibovaný bydlení. Když něco nevíte, ptejte se. Když se vám to nezdá, jděte za právníkem. Pak podepište a těšste se na dům.

  Reagovat
 • 24. 2. 2016 (13.59)
  Permalink

  Twl mít před pár lety rozum tak sem se nemusel dřít na stavbě jak blázen a moh jsem si nechat posttavit jako vy bez problémů a starostí třebaod těch vašich ekonomek. Bylo by to sice o fous dratžší ale mě by to ušetřilo dva roky usilovné dřiny po šichtě a ovíkendech. No tak pro příště no.

  Reagovat
  • 25. 2. 2016 (23.44)
   Permalink

   já to řikam pořad, že stavět sám je blbina největšího kalibru, radši zaplatím o několik stovek tisíc víc abudu mít klid než se tam lopotit do úmoru a myslim že ty ekonomky mají reklamu dobrou s lidi je dost chválí

   Reagovat
   • 7. 3. 2016 (23.47)
    Permalink

    Však joooooooooooooooo!!! Bych nestavěl vlastníma rukama ani ve chvíli kdy by mi tu stavbu někdo financoval. To radši budu platit hypotéku a šetřit jen kdž budu mít klid na život a někdo to udělá za mně.

    Reagovat
 • 23. 2. 2016 (21.39)
  Permalink

  Please o radu. Kdo rozhoduje o tom jaký dům si můžu v zástavbě postavit? Nebo mimo zástavbu někde na samotě? Příslušný městský nebo obecní úřad? A kdo to řeší? Musím já nebo může i stavební firma kterou pro stavbu zvolím? O té už máme jasno, Ekonom.stavby, o domě v podstatě taky, ale ještě musíme ověřit možnost postavit si ho tam. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.989017264499700.1073742122.122400514494717&type=3 Moc pěkná moderna, jen nevím jestli to není až moc do míst, kde jsou v okruhu cca 300 m domy staršího vzezření.

  Reagovat
  • 26. 2. 2016 (13.35)
   Permalink

   Podle mě o tom rozhoduje místní nebo příslušný stavební úřad. Určitě existují nějaké podmínky pro zástavbu v dané obci. Bych se ptal prvně tam a kdy by mi ten můj vybraný dům schválili, tak bych začal řešit financování stavby a povolení. Nebo bych se zeptal v ES jestli je to postup správný nebo ne. Já byh to ale tak určitě dělal.

   Reagovat
  • 27. 2. 2016 (14.52)
   Permalink

   Vždycky o tom rozhoduje stavební úřad. Ke každému povolení stavby ale musíš mít spoustu vyjádření dotčených orgánů, musíš respektovat územní plán a mnohdy i okolní zástavbu. Končné rozhodnutí je ale vždycky na příslušném stavebním úřadě, pominu-li jeho nadřízený orgán. Každopádně v tomto ohledu bych využil profesionality ES. Nechal bych na nich, aby Vám na úřadě vykomunikovali, zda je Váš investiční záměr reálný nebo ho bude nutné nějakým způsobem modifikovat.

   Reagovat
   • 29. 2. 2016 (13.53)
    Permalink

    Inteligente dík. A ty služby Ekonomek v tomhle směru stojí kolik? Jsou v ceně jako ostatní služby – projekt povolení servis a záruky nebo tohle je něco jinýho? Zatím o tom moc nevíme, tak pátráme. Díkec.

    Reagovat
    • 30. 8. 2018 (23.07)
     Permalink

     služby kolem stavby jsou v ceně domu ne? nebo si ES účtují něco navíc?

     Reagovat
 • 23. 2. 2016 (10.24)
  Permalink

  A kde všechny ty informace berete?To není možný s ES všichni stavíte a snad jenom já ještě ne!

  Reagovat
  • 23. 2. 2016 (19.05)
   Permalink

   Za mě jsou prioritní osobní refence a zkušenosti skutečných klientů. Spokojených klientů ES znám víc. Ale pokud si o Ekonomických stavbách chcete i něco načíst, pak rozhodně doporučuju tento web. Je to taková křižovatka dat a najdete tam všechno co by Vás mohlo zajímat: http://www.1svet.cz/ind/wlc.php

   Reagovat
  • 26. 2. 2016 (11.16)
   Permalink

   Nebo třeba na tomhle odkazu http://ekonomicke-stavby.cz/. To je jejich hlavní web a pak je tam i rozcestních na ty jejich další realitní nebo informační weby. Maj to dobře udělaný a hlavně umí stavět. A VO TO PŘECI DE!

   Reagovat
  • 26. 2. 2016 (13.46)
   Permalink

   Já docela sleduju přímo facebook ES. Hodně často se tam objevujou fotky domů, rozhovory s bydlícími klienty, nebo třeba i videorozhovory. Mají i docela velkou fanouškovskou základnu a v diskuzích často lidi píší i svoje zkušenosti. Facebook není anonymní tak být Váma zkusím oslovit někoho takhle diskutujícího…Ale mě teda přesvědčily…

   Reagovat
   • 9. 3. 2016 (23.13)
    Permalink

    No vida Jiřinko hodím na ten fejs oko a zkusím tam poptat nějakou návštěvu v tom postaveném domě. Třeba se někdo za dobrou láhvinku obětuje a pustí mě tam na čumendu.

    Reagovat
    • 27. 3. 2016 (23.17)
     Permalink

     Referenční návštěvy se neplatí, to si jen domluvíte schůzku a ES už všechno zařídí a vezmou vás tam. A pokud nechcete dávat ani tu lahvinku tak nemusíte. Ale určitě s ní uděláte majitelům domku radost, to jo. :D My na ní taky jeli a bylo to dobrý, protože jsme měli hned jasno, že ES chceme.

     Reagovat
  • 27. 2. 2016 (14.16)
   Permalink

   Našla jsem parádní zdroj informací – blog předaných domů Ekonomických staveb. Je to plné zkušeností klientů včetně fotek jejich domečků. Pro všechny nevěřící Tomáše přikládám odkaz: http://esdomy.tumblr.com/

   Reagovat
 • 22. 2. 2016 (14.09)
  Permalink

  Rozhodnutí zvolit pro stavbu domu na klíč Ekonomky bylo asi tím nejlepším rozhodnutím v mým životě. Doporučuju vám to samé.

  Reagovat
  • 16. 3. 2016 (21.31)
   Permalink

   Hodnotím práci Ekonomek stejně. nejlepší spolupráce našeho života. UDělejte to stejně ať už můžete taky bydlet v superbaráčku.

   Reagovat
   • 30. 3. 2016 (16.02)
    Permalink

    Netoužím po nicem jiným než se zbavit tý prokletě maly ganzonky a jít do něceho svýho o trochu většího. Byt u nechci vadí mi ty lidi všude kolem ten hluk. Chci radši pidi barák, ale o samotě. Máte někdo ten jejich malej bungalov kolem 60m2 z a 2,2 mil. Je to dobrý, když jsme dva, děti nemáme ani mít nebudeme?

    Reagovat
 • 22. 2. 2016 (8.05)
  Permalink

  Tak to všechno všude ráda čtu,to my máme teprve všechno před sebou a zdá se mi to nepředstavitelný.Alespoň,že už máme veškeré dokumenty po sobě,to byl taky oříšek.A čekají nás příjemnější,hmatatelnější věci.

  Reagovat
  • 22. 2. 2016 (17.47)
   Permalink

   Nejlepší na tom je, že když chcete tak nemusíte dělat pro stavbu ani představební úředničinu vůbec nic. Jen podepíšete smlouvu, domluvíte detaily a pak už je všechno na pracovnících Ek.staveb. Tak to měli my a jinak bych to už ani nechtěla.

   Reagovat
   • 23. 2. 2016 (11.08)
    Permalink

    To se máte.A já nevim jestli se do toho máme pustit ted nebo počkat na jaro.Ale když nad tím tak přemýšlim ono vyřídit povolení a doklady nějakej čas taky potrvá tak abysme zbytečnej čas neprokaučovali.¨Dům by se mi líbil tenhle http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/dom_dtl.php?EVENT=HOUSE&MESSAGE=33 nemusel by to to být konkrétně on a taky by mohl vyjít levnějš.Tak uvidíme jak to nakonec všechno dopadne.

    Reagovat
    • 28. 2. 2016 (20.05)
     Permalink

     Když se do toho pustíte teď tak takovejch 5 měsíců strávíte čekáním na všechno co k estavbě potřebujete – projekt, hypotéka, stavební povolení… Je toho dost a dost dlouho to trvá, takže by se v podstatě ještě něchala potatvit možná deska nebo hrubá stavba. Závisí jak rychle by se to dělalo. Kdyby se stihla hrubá stavba, mohlo by e dělat i vzimě, když ne, tak pak stavba stojí a dělá se zas až na jaře. Já bych zbytečně neotálel, lidi co s Ekon.st.chtějí stavět je moc.

     Reagovat
     • 11. 3. 2016 (22.29)
      Permalink

      Nejlepší věcí kterou jsme zatim udělaly je to že jsme dali na doporučeni našich kamarádů a nechali si taky postavit od Ekonom.staveb. Dům se opravdu povedl a my můžeme jen dopoporučovat dále.

 • 21. 2. 2016 (15.14)
  Permalink

  Jsem rád, že Ekonomky nabízí domy opravdu různých stylů. Stačí se podívat na jejch facebook. Najdete tu fakt retro domy, které mi přijdou totálně nudné, ale své fanoušky si určitě najdou. Lidí bez vkusu je spousta, a to platí i u domů. Na druhou stranu ES nabízí super moderní řešení, ze kterého jsem upřímně nadšený. Schválně, souhlasíte se mnou?

  Reagovat
  • 28. 2. 2016 (17.43)
   Permalink

   Tak retrodomy me fakt pobavil. Mne se libi taky ty moderni proskleny kostky. Jenze tohle kolem nas nikde v okoli neni tak nevim zda je tohle mozno postavit i u nas nebo ne. Ekonomky jsou fakt vsestrane, maji ruzne typy domu, spoustu programu, vyhovi vsem. Takze super firma uz od prvniho pohledu na jejich webovky. Uz s nima taky jedname.

   Reagovat
  • 15. 3. 2016 (14.07)
   Permalink

   Já jsem pro ty avantgardní domy, které teď ekonomické stavby staví. Líbí se mi moc jejich koncept i zařízení. A myslím že to uvažuou o tom že budou prodávat domy už komplet vybavené a zařízené podle vkusu klienta je mazec služba. Jen o té ceně jsem se nikde nic nedověděl asi to ještě nemají promyšlené. Psali až o podzimu 2016. Což bude asi náš přístup, teprve začínáme jednat.

   Reagovat
  • 19. 3. 2018 (23.39)
   Permalink

   Je úžasný že mají Es stejné projekty zevnitř a při tom v klasických i moderních kabátech, všimli jste si toho taky?

   Reagovat
 • 21. 2. 2016 (14.47)
  Permalink

  Hypoteční sazby jsou pořád dole. A Manažerky financí s tím umí dobře pracovat. Myslím, že kdo se teď rozhodne začíst stavět s Ekonomickými stavbami určitě neprohloupí. Na to dám krk, sám mám výbornou zkušenost.

  Reagovat
   • 13. 3. 2016 (22.36)
    Permalink

    Hypotéka za 2,1? To by šlo, to by se nám taky líbilo, nám nabízí banky 2,8. To vám zařizovali ve firmě nebo sami? Dík za inform. Nám se moc líbí dům Veronika http://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/veronika, tak k tomu bysme tu hypotéku taky potřebovali. Ale nějškou výhodnější než tu naši.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.