Nové pouzdro na iPad slouží i jako solární nabíječka
Nové bezpečnostní pouzdro na iPad od firmy Wireless NRG nejen zvyšuje odolnost oblíbené, ale křehké technické vymoženosti. Navíc také slouží jako solární nabíječka baterie iPadu. KudoCase, jak se pouzdro jmenuje, čerpá energii přímo ze slunečních paprsků.
Elegentaní, ale přesto bytelně působícící bezpečnostní pouzdro je přitom překvapivě vyrobeno z biologicky rozložitelného kukuřičného škrobu. Přední část krytu je vybavena solárními články, které dobíjejí iPadu šťávu.
Uvnitř je přídavná baterie, která dokáže prodloužit aktivní dobu používání iPadu až na 10 dnů bez nutnosti dobíjení (při využití 2 hodiny denně).
Pokud se ale chystáte někam, kde je polární noc, nemusíte se bát – při předpokládaném výkonu dvou hodin denně vám ukazatel baterie pípáním poví předem, že je zapotřebí znovu vyrazit někam na světlo. Sama baterie prodlužuje „život“ iPadu o deset dní.
Účelné využití krytu, který chrání iPad a zároveň slouží jako solární nabíječka, však dosud zůstává předmětem diskuzí. Kromě izolovaných terénních výzkumných stanic, nebo divočinou cestujících reportérů si tuhle hračku bude moci jen málokdo dovolit.
Výrobci si slibují, že by rozšíření pouzdra KudoCase mohlo snížit dobu potřebnou k dobíjení ze sítě. Respektive že by snad běžní uživatelé raději dobíjeli energii ze slunce, než z elektrické zástrčky.
Zásadní vliv na životní prostředí ale tahle technická vychytávka pravděpodobně mít nebude. Cena dobíjecího krytu má totiž být ne právě lidových 189,5 dolarů.
Pri tej monstroznej baterke ktoru ma posledny iPad bude dobijacia doba riadne dlha, ak zaratam zivotnost iPadu 2 roky a nepredpokladam kompatibilitu, su to vyhodene peniaze a zneuzite suroviny