Nová vlajková loď OLED televizorů Philips v prodeji

Společnost Philips TV & Sound uvádí na český trh svou novou vlajkovou loď pro rok 2020 – televizor OLED+935. Tento model navazuje na úspěšné partnerství s legendou v oblasti audia, společností Bowers & Wilkins, a nabízí divákům špičkový zvukový přednes. Jedná se navíc o první OLED televizor Philips, který je možné pořídit i s kompaktnější 48palcovou úhlopříčkou, která se hodí do menší prostor či jako prémiový druhý televizor.

A screen shot of a computer

Description automatically generated

Vynikající výkon modelu OLED+935 byl důvodem pro udělení oficiálního uznání – ceny EISA 2020-2021 za nejlepší domácí kino.

Novým doplňkem všech OLED televizorů Philips modelové řady 2020 jsou interně vyvinuté funkce umělé inteligence (AI). OLED+935 nyní přidává druhý jednoúčelový čip AI ke čtvrté generaci procesoru P5. Nabízí novou vylepšenou verzi systému AI s využitím extra výpočetní kapacity, která podporuje nové funkce. 

Funkcionalita AI využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů z jedinečné databáze vytvořené vývojovým týmem Philips TV za posledních 30 let.

Software AI nevylepšuje pět pilířů kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), ale je navržen tak, aby mezi pilíři vytvořil lepší rovnováhu a mnohem realističtější, přirozenější obraz, který předčí obraz běžné televize.

Vylepšený systém AI přidal novou speciální funkci AI Machine Learn Sharpness, vylepšený systém AI Smart Bit Enhancement a vylepšenou verzi funkce převodu z SDR do HDR Perfect Natural Reality (PNR).

Nová verze čipsetu Inteligent Dual Engine nabízí další jedinečné řešení zabraňující vypalování obrazových bodů. Využívá pokročilé funkce detekce programových log monitorováním mřížky o 32 400 zónách k velmi přesné detekci statického obsahu a postupnému snižování intenzity jeho světelného výkonu. Tím zabraňuje vypalování – aniž by to nějak ovlivnilo zobrazení ostatních částí obrazovky. 

Tento nový systém Philips TV odstraňuje problém s vypalováním u 95 % statických částí obrazu včetně log a herního obsahu.

OLED+935 představuje nadále jeden z mála modelů, který nabízí podporu všech hlavních formátů HDR. Nový procesor P5 AI+ ještě zvyšuje celkový výkon HDR, včetně zdrojů HLG, HDR10 a HDR10+, a zároveň vylepšuje dynamický obsah HDR kódování Dolby Vision pomocí speciálního režimu Dolby Bright.

Philips TV je zároveň první prémiovou značkou televizorů, která nabízí funkci DTS Play-Fi (tzv. Hi-Fi přes Wi-Fi) a nabízí další bezdrátové zvukové možnosti pro multi-room systémy.

Zvuk dosahuje zcela nových úrovní

Vylepšený systém AI umožňuje OLED+935 produkovat ta nejpřesnější, nejpřirozenější a nejrealističtější podání obrazu, která televizor může nabídnout. Společnost Bowers & Wilkins zase zajistila, že i zvukový systém posune výkon na novou úroveň.

OLED+935 je první televizor Philips, který obsahuje pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top z dílny Bowers & Wilkins, namontovaný v samostatném krytu reproduktoru. Vše je zasazené v minimalistickém kovovém úhlovém rámu, který funguje i jako stolní stojan. Model je ale možné pověsit také na zeď. 

Stejně jako u legendárních špičkových reproduktorů společnosti B&W je i u tohoto televizoru oddělen výškový reproduktor od větších zvukových měničů. Díky tomu je vysokofrekvenční výkon dodáván bez zkreslení spojeného s difrakcí, která se objevuje u výškových reproduktorů zabudovaných do větších skříní. 

Pevné pouzdro reproduktoru je vyrobeno z ABS se zesílenými skleněnými vlákny s tlustými stěnami, které je vyztuženo vnitřními žebrovými sekcemi pro kontrolu jakékoli nežádoucí rezonance. Kryt je nyní připevněn k panelu pomocí nové, tužší kovové montážní desky pro další zvýšení jeho výkonu.

OLED+935 obsahuje celkem deset měničů ve specifikaci 3.1.2 včetně tří 19mm titanových kopulí v přední konfiguraci vlevo, pro střed a vpravo (LCR). Všechny tři sestavy výškových reproduktorů jsou odděleny od krytu reproduktoru, aby byl zajištěn vynikající přenos zvuku, s výškovým reproduktorem Tweeter-on-Top namontovaným ve své vlastní pevné, chromované kovové schránce. Tento reproduktor doplňuje partnerskou střední jednotku měniče pro vytvoření vlastního pole středových kanálů.

A circuit board

Description automatically generated

Tweeterové mříže sledují akusticky otevřený design, který poprvé vyvinula společnost Bowers & Wilkins pro svoji legendární řadu 800 Series Diamond.

Výškové reproduktory jsou tvořeny čtyřmi 50mm středovými jednotkami měničů: dvě centrálně namontované a jedna na každém konci těla reproduktoru. OLED+935 má také dvojici 50mm vzhůru vyzařujících jednotek Dolby Atmos Elevation, které přidávají zvuku další prostorový rozměr a zlepšují ponoření se do zvukové reprodukce filmů, her a sportovních přenosů.

Basy generuje nová subwooferová jednotka o rozměrech 100 × 65 mm, která je vybavena technologií Flowport, stejně jako u samotných reproduktorů Bowers & Wilkins.

K dispozici je také výstup pro subwoofer pro ještě větší podporu basů, pokud to zákazník nebo místnost vyžaduje.

OLED+935 automaticky rozpozná a dekóduje obsah Dolby Atmos, aby zajistil ty nejlepší výsledky. Alternativně může televizor zapojením filmového režimu pomocí „up-mixingu“ spolupracovat s obsahem, který není ve formátu Dolby Atmos a dosáhnout vynikajícího trojrozměrného zvuku u starších typů obsahu ze svých jednotek Elevation.

Navržen, aby byl nejlepší

Nejvyšší řada televizorů Philips se vždy pyšní i prémiovým designem a OLED+935 není výjimkou. Model má velmi tenký stojan, bezrámečkové provedení a vysoce kvalitní kovový povrch.

Akusticky průzvučná látka Kvadrat je umístěna na mřížce přední část krytu reproduktoru, zatímco nová deska s mikrootvory se poprvé používá na horní ploše krytu, aby se dále v televizi optimalizoval výkon Dolby Atmos.

Změn se dočkal také nové prémiový dálkový ovladač s elegantními podsvícenými klávesami v metalizované úpravě, přičemž boky a zadní strana dálkového ovládání jsou zakryté zodpovědně získanou kůží od skotských specialistů Muirhead.

Technologie čtyřstranného Ambilightu v kombinaci s vynikajícím obrazem a ultratenkým rámečkem vytváří zcela jedinečný zážitek ze sledování. Televize Philips také přidala do systému Ambilight novou vlastnost „wellness“ s funkcí Sunrise, která je nyní doplněna novým režimem Ambilight Sleep. Ten umožňuje na určitou dobu zapnout pouze Ambilight a zvuk, např. před usnutím.

OLED+935 je vybavený operačním systémem Android TV verze 9 (Pie) a širokým výběrem aplikací, které běží hladce díky operační paměti 3 GB.