Zeleň ve městech nabízí zahrady na střeše. Přes Tipli si objednáte za příznivé ceny vše potřebné

Zelené střechy neznamenají jen více zeleně do měst, ale svému majiteli nabízejí také celou řadu výhod. Pokud máte možnost si ji pořídit na svůj dům či garáž, podívejte se jak na to. A nemusíte se bát finančních nákladů, Tipli vám s nimi pomůže.

Jaké výhody nabízejí zelené střechy?

Kromě toho, že do města vnášejí další kousek zeleně, pomáhají zlepšovat tepelnou (v létě ochlazují, v zimě brání úniku tepla) a zvukovou izolaci domu, fungují jako ochrana střešní konstrukce proti nepříznivým vlivům počasí a velkou měrou regulují vlhkost. Jsou vhodné pro pěstování méně náročných rostlin a dokonce i menších keříků nebo trvalek. Nabízejí jednoduché řešení pro ty, kdo chtějí zrekonstruovat či prodloužit životnost dosluhující rovné střechy.

Zelené střechy pomáhají v obydlených oblastech omezovat prašnost a to tím, že se nepřehřívají a nepodporují tak proudění vzduchu, jež prašnost podporuje. Zelené rostliny produkují kyslík a spotřebovávají oxid uhličitý. Díky tomu bude v okolí zelených střech kvalitnější ovzduší.

Rostliny a keře, které bývají na střechách vysazovány, částečně působí i jako větrolamy a společně se substrátem tvoří dokonalou zvukovou izolaci. Stěny, které tak vznikají tříští zvukové vlny a tím se v okolí zelených střech snižuje hlučnost.

Pokud máte pocit, že si takový luxus nemůžete dovolit, tak jste na omylu. Díky Tipli, které nabízí celou řadu slev a cashback, si takovou nádheru můžete na svůj dům, dílnu či garáž dovolit i vy.

Tipli šetří vaše finance

Tipli je portál, který sdružuje velké množství e-shopů. Pokud se zde zaregistrujete, registrace je samozřejmě zdarma, můžete je také využívat.

Co všechno na vás čeká? Kromě slev, kterých je zde opravdu velké množství, je to i cashback. Nakoupíte-li přes Tipli, bude vám část vaší útraty vrácena zpět na váš účet. Postačí, když se přes portál prokliknete do obchodu, v němž uskutečníte nákup. Po jeho zaplacení vám část peněz bude vrácena. Je to jednoduché, tak to vyzkoušejte a už nikdy jinak nakupovat nebudete.

Kromě slev a cashbacku naleznete také na Tipli.cz akční letáky celé řady obchodních řetězců (např. Penny, Albert, Tesco a další…) pěkně na jednom místě.

Jak založit zelenou střechu?

Zelená střecha bude plnit své účely pouze v případě, že bude dobře založená.

Než začnete s pořizováním potřebného materiálu, zjistěte si, jakou nosnost má střecha, na níž hodláte zahradu umístit. Důležitou roli hraje také izolace, jež zabraňuje průniku vody do domu a v neposlední řadě si zjistěte, zda je střecha dostatečně zajištěna proti prorůstání kořenů.

Základ pro zelenou zahradu tvoří kvalitní izolace vody. Některé materiály vhodné pro její vytvoření nabízí Kaufland. Vyhledejte na letáku Kauflandu produkty v akci, které potřebujete a úsporu můžete rozšířit jetě díky Tipli přes cashback a slevovým kódům na dopravu zdarma.

Založit si můžete zelenou střechu extenzivní či intenzivní. Jaký je mezi nimi rozdíl? Extenzivní zelená střecha není určená pro aktivní užívání, je to pouze ozdobný doplněk. Je jednodušší a jsou pro ni vhodné pouze některé druhy zeleně. Pokud uvažujete o extenzivní zelené střeše, můžete pořídit vše potřebné v jednom balíku, který vám připraví oprávněná firma.

Intenzivní zelená střecha je naopak pro užívání určená. Lze ji využít obdobně jako terasu, k relaxaci a odpočinku. Pro tento případ je potřeba zvolit silnější vrstvu substrátu. Střechu lze osadit trvalkami, které nabízí v letácích Lidl, a protože nakupujete s Tipli, můžete si jich pořídit i větší množství, využíváte totiž cashback, který šetří vaše finance. Na intenzivní zelenou střechu můžete vysadit i menší keříky, které budou v horkých letních dnech vytvářet příjemné stínění. Tady je však potřeba poradit se s odborníky.

Rostliny vhodné pro zelené střechy

Ať už vybíráme zeleň pro jakýkoli typ střechy, vždy volíme takové druhy, kterým nevadí přímé sluneční paprsky.

Pokud jsou rostliny určené do extenzivní zahrady, raději vybíráme takové, které nepotřebují tolik péče. Pro intenzivní zahrady jsou dobrou volbou skalničky, trvalky, trávy nebo rostliny popínavé. Rostliny lze vsadit přímo do substrátu, který je umístěný na střeše, nebo použít různé druhy ozdobných nádob. Využijte slevy a cashback, objednejte si je přes Tipli a nemusíte za ně vynakládat velké finanční částky.

Pokud chcete zelenou střechu využívat pro relaxaci, kromě zeleně si do ní pořiďte i vhodný zahradní nábytek či venkovní osvětlení. Porozhlédněte se na Tipli a vyberte si obchod, v němž pořídíte vše za přijatelné ceny. Pak už se jen můžete těšit, jak bude vaše zelená střecha vzkvétat a přinášet vám nejen radost, ale i užitek.

Sdílet: