Tři skla jsou novým standardem u střešních oken

Pro majitele fasádních oken je trojsklo běžnou součástí komfortního bydlení.

Od letošního roku se však trojsklo stává standardem i mezi střešními okny. Střešní okna jsou pro komfortní bydlení velmi užitečný spojenec. Odmění se vám tím, že do podkroví přivedou víc denního světla a čerstvý vzduch. Na starobylém přísloví „Kam nechodí slunce, tam chodí lékař“ je pořád hodně pravdy.

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že se zdravotními důsledky pobytu v nedostatečně větraných prostorách domů, které trpí takzvaným syndromem nezdravých budov, se potýká až 85 % populace především ve vyspělých zemích. Česko není výjimkou. Nezdravé vnitřní prostředí přitom vzniká jak v moderních, tak i ve starších budovách.

Energetické úspory ubírají energii

Přitom mnohdy si život ve zbytečně tmavém a nedýchatelném prostředí způsobíme sami. Kontraproduktivní totiž bývá i tendence snižovat tepelné ztráty na naprosté minimum. Dům se pak často samou snahou o co nejvyšší úspory energie a přemírou izolace změní doslova na „konzervu“, ve které správně necirkuluje vzduch, drží se prach, plísně i roztoči. Čili nevítaní „nájemníci“ zodpovědní za astma i nebezpečné alergie.

Box: Co se děje, když pořádně nevětráte

Přirozené větrání představuje jeden z klíčových faktorů zdravého a ve výsledku spokojeného bydlení. Dostatečný přísun čerstvého vzduchu v průběhu dne i noci zásadně ovlivňuje duševní pohodu a fyzickou kondici každého z nás. Na závažné zdravotní důsledky pobytu v uzavřeném prostoru, kde je špatné mikroklima, upozorňuje studie Healthy Homes Barometer 2016.

Tu zpracovala berlínská Humboldtova univerzita ve spolupráci se společností VELUX pro 14 evropských zemí včetně České republiky. Mezi nejzávažnější potíže patří krční či nosní infekce, ty pravidelně trápí téměř 70 % Čechů.

Box: Co se děje, když pořádně nevětráte

Přirozené větrání představuje jeden z klíčových faktorů zdravého a ve výsledku spokojeného bydlení. Dostatečný přísun čerstvého vzduchu v průběhu dne i noci zásadně ovlivňuje duševní pohodu a fyzickou kondici každého z nás.

Na závažné zdravotní důsledky pobytu v uzavřeném prostoru, kde je špatné mikroklima, upozorňuje studie Healthy Homes Barometer 2016. Tu zpracovala berlínská Humboldtova univerzita ve spolupráci se společností VELUX pro 14 evropských zemí včetně České republiky. Mezi nejzávažnější potíže patří krční či nosní infekce, ty pravidelně trápí téměř 70 % Čechů.

Uč se a otevři střešní okno

Střešní okno je řešení, které problémy s nedostatkem světla a čerstvého vzduchu domu pošlou do vesmíru! Věděli jste například, že zdravé vnitřní prostředí zvyšuje soustředění dětí až o 15 %? Prokázal to nedávný průzkum Healthy Homes Barometer 2016, který zpracovala berlínská Humboldtova univerzita ve spolupráci se společností VELUX.

Tvrzení, že by menším dětem s domácími úkoly, teenagerovi s přijímačkami na střední nebo vysokoškolákovi se zápočty mohlo pomoct střešní okno, není vůbec přehnané. Pravidelným větráním místnosti navíc razantně snížíte vznik zdraví nebezpečných plísní.

Dostatek světla v místnosti vedle čerstvého vzduchu funguje podle odborníků na psychické i fyzické zdraví asi stejně, jako byste se napojili na zdroj energie. V tom nemohou fasádní okna se střešními vůbec soupeřit. Střešní okna totiž přivedou do interiéru až dvakrát více světla.

Pro novostavbu i rekonstrukci

Nové střešní okno VELUX s trojsklem je pádnou moderní odpovědí na touhy zákazníků. Potěší každého, kdo chce proměnit své podkroví ve zdravější a komfortnější místo s dostatkem denního světla a čerstvého vzduchu.

Za zvážení určitě stojí i přidat ke stávajícímu další střešní okno – nejen že tak do interiéru dostanete ještě více denního světla, interiér navíc vizuálně propojíte s okolím a výrazně si i zkvalitníte pohodu s užíváním místnosti.

Díky trojsklu se systémem izolace ThermoTechnology™ odpadají starosti s tím, jestli přidáním dalšího okna neubyde tepelného komfortu uvnitř domu. Správná teplota v interiéru pak nebude jen pocitová, ale reálná – a vy tak budete mít z účtu za vytápění (možná poprvé v životě) radost!

Dobrá zpráva pro majitele podkroví! Úsporné, a přitom komfortní bydlení si nyní může dovolit opravdu každý. VELUX totiž přišel na trh s novými, cenově dostupnými okny s trojsklem. Ty nově pořídíte za cenu srovnatelnou s dvojsklem, a to bez jakéhokoliv kompromisu na kvalitě. VELUX tak přináší nový standard mezi střešními okny a reaguje na trendy budoucnosti týkající se snižování energetické náročnosti staveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *