Fototapeta schody: Jeden prvek pro spousty prostředí

Schody patří mezi architektonické funkční prvky, bez nichž se exteriér ani interiér mnohdy neobjedou.

Lidé se dnes snaží řešit veškeré výškové rozdíly prostřednictvím bezbariérových přístupů, výtahů a ostatních vychytávek. Přesto se schody staly jakýmsi symbolem, na který se člověk rád podívá alespoň na obrázku. K dispozici je velké množství motivů schodů, jež vypadají moc hezky.

Z toho důvodu se na ně zaměříme v následujících řádcích. Výbornou volbou jsou především fototapety 3D schody, které symbolizují tento architektonický prvek ve spoustě podob. Pojďme se tedy společně přesvědčit o kráse a zajímavosti schodů jako takových. Alternativ jejich zobrazení skutečně hodně.

Běžec motivuje k pohybu

Jestliže uvažujete o tom, že byste chtěli jít běhat, většinou vás zastaví to, že se vám jednoduše nechce. Pokud budete mít běžce utíkajícího do schodů přímo na fototapetě, zřejmě nebudete mít o motivaci žádnou velkou nouzi.

Sportovci na obrázcích všeobecně dokážou vytvořit dojem, že právě aktivita je maximálně zdravá a pro člověka nezbytná. Když se k pohybu přidají ještě schody jako symbol změny výšky, vypadá celá kompozice dynamicky a maximálně zajímavě. Jestliže se ke všemu zvolí ještě originální provedení s několika kontrastujícími barvami, není co řešit.

Schody v dešti? Proč ne?

Hodně zajímavou podobou schodů je i jejich provedení v dešti. Člověk jdoucí do schodů symbolizuje pohyb. Když se ke všemu připojí voda jako symbol života, vznikne velmi zajímavé provedení, které vypadá moc hezky. Při chůzi se voda rozstříkne na několik stran a zachycení tohoto momentu je zcela unikátní.

Takovéto originální provedení detailu je značně neotřelé a bude se líbit nejenom vám jako majitelům daného interiéru. Zaujme bezesporu i návštěvy. Práci s minimálním prostorem a detailem ocení prakticky všichni lidé.

Interiérové schodiště

Uhlazeně, uklizeně a lineárně. Přesně takto působí schodiště v interiéru konkrétního objektu. Rozhodně není od věci volit fototapety, které zobrazují právě tento styl schodů. Fototapeta schody 3D zachycující právě tento typ schodiště dává interiéru další rozměr a budete se v něm cítit, jako by tady skutečně byly schody.

Jejich pravidelný vzhled navíc vzbudí dojem lineárnosti celého prostředí a souměrnosti. Dosáhnout takovéhoto dojmu rozhodně stojí za to. Matriály jako dřevo, kov anebo klasické zdivo či omítka složené z různých komponentů jsou vzhledově hodně poutavé.

myloview.cz/fototapety/tema/schody/

Nekonečné schody

Schody do nebe. Přesně takto lze charakterizovat jakousi abstrakci, která vede člověka k tomu, aby se dostal do neprozkoumaných a netknutých prostor. Zachycení osoby mířící na schodech do výšky je hodně zajímavé, a to hlavně tehdy, když několik posledních stupínků chybí.

Při pohledu na tento detail si můžeme pouze domýšlet, kam vlastně tento chodec míří a co je jeho posláním. Rouška tajemství člověka fascinovala od nepaměti a dnes tomu není v žádném případě jinak.

Venkovní schodiště na podzim

Konec léta je pro většinu z nás vcelku frustrující, nicméně podzim dokáže hýřit všemi barvami a má také své kouzlo. To se může projevit třeba i na fototapetě schodů, která se vyznačuje spadaným listím.

Pohled na venkovní kovové schodiště pokryté právě spadanými lístky, je do jisté míry syrový, ale přesto zajímavý. Kontrast staršího zábradlí a právě již upadlých listů je poutavý a strhne pozornost lidí během okamžiku.

Černobílé schodišťové variace

Nejen spousta barev umí v lidech evokovat pocity zajímavosti. Ne příliš extravagantní, ale o to zajímavější jsou černobílá provedení nejrůznějších motivů. Jmenovat bychom mohli kupříkladu právě schodiště. Jednat se může jak o starší schody v exteriéru, tak i ty jezdící. Industriální ráz konkrétní místnosti se bezesporu také vyplatí.

Jestliže tíhnete třeba k průmyslově pojatému interiéru, pak jsou to hlavně jezdící schody, které umí dotvořit jeho celkovou kompozici. V odlesku tmavých barev se objevují světlé odstíny, které se jakoby lesknou a upozorňují na celkový charakter městských veřejných prostor.

Sdílet: