Nízkoenergetické bydlení na míru. Jak najít stavitele?

Náklady na bydlení stále rostou, a proto se velkému zájmu těší nízkoenergetické bydlení.

Ať už chcete jen správně zaizolovat své stávající bydlení, nebo postavit celý dům od základů, určitě se vám budou hodit chytré tipy, jak postupovat. Včetně toho, jak najít vhodného stavitele.

Za nízkoenergetické považujeme bydlení s roční spotřebou maximálně 50 kWh/m2. Lidé si takové bydlení většinou zvolí na základě jednoho ze dvou důvodů. Buď jsou rozhodující nízké náklady, které jsou oproti klasickým novostavbám až třetinové, nebo čistě ekologický přístup k přírodě.

Materiály

Dům nemusí být pouze v podobě drevostavby , abyste jej mohli označit za nízkoenergetický. Využít se dají také cihly, nebo tvárnice. Rozdíl oproti klasickým domům je ten, že v případě nízkoenergetického musí stěna dosáhnout tloušťky maximálně půl metru.

Úsporný dům
Úsporný dům

S oběma materiály potřebujete spolehlivou izolaci a utěsnění kolem dveří i oken. Místo stavby nehraje velkou roli. Oba typy domů můžete postavit na stejném místě. Cenu můžete porovnat hned u několika dodavatelů najednou na stránkách Poptávej.cz.

Podle čeho vybrat stavitele

Rozhodně shánějte specialistu na nízkoenergetické domy. Vždy je dobré, najít někoho se zkušenostmi. Přece jen jde o střechu nad hlavou. Ale nemusíte kvůli tomu trávit hodiny na internetu.

Na Poptávej.cz vyplníte během pár minut poptávkový formulář a odešlete ke zpracování. Zadání poptávky je zcela zdarma. Jejím prostřednictvím oslovíte hned několik odborníků z okolí. Stavitelé nebo dodavatelé materiálu vám pak zašlou ceník na míru přímo do emailu. Vy si vyberete tu nejlepší nabídku a dále s firmou jednáte individuálně.

placená inzerce

Sdílet: