Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
7. 1. 2008 v rubrice Solární energie

V roce 1995 vytvořila tokijská architektonická společnost Taisei Corporation návrh budovy X-Seed 4000. Jedná se o čtyři kilometry vysokou věž, která ve skutečnosti nikdy neměla být postavena. Společnost si pouze díky ní chtěla udělat reklamu, což se povedlo. Věž představje futuristické prostředí kombinující supermoderní prostředí s přírodou. Její design byl inspirován horou Fuji.

X-Seed 4000


Inteligentní budova, jakési město ve městě, by poskytla přístřeší až jednomu milionu obyvatel. Pokryla by plochu šesti čtverečních kilometrů. Pro zajištění správné teploty, tlaku vzduchu a vůbec životního prostředí uvnitř by byla využita solární energie.

X-Seed 4000

Některé odhady hovoří o tom, že pokud by věž X-Seed 4000 skutečně byla postavena (plány existují), stálo by to mezi 300 a 900 miliardami dolarů. Bohužel (nebo bohudík), Japonsko je známé svými četnými návrhy nejrůznější futuristických až science-fiction budovy, které nikdy nespatřily a nespatří světlo světa.

X-Seed 4000

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Ekologické bydlení » Ultima Tower - 3 km vysoká eko-věž:

    […] míle (3,2 km) vysokou věž, připomínající návrhem např. na Ekologickém bydlení nedávno představovanou věž X-Seed nebo odklepnutý moskevský Crystal Island od Normana Fostera. Vulkanoidní věž […]

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz