Gateway City – další ekologické město pro Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, ráj světových architektů, se nejspíš brzy stane také rájem ekologů. Kromě projektu ekologického města Masdar, kterým se zabývá architekt Norman Foster a jeho partneři, by se v nejsevernějším emirátu Ras al Khaimah mělo také začít budovat další ekologické město pojmenované The Gateway City. Je otázka, nakolik „ekologické“ je budování nových měst ve vyprahlé poušti, ale pro arabské šejky zjevně není nic problém.

Eko město The Gateway City


Nové ekologické město o rozloze 43 km2 pro 150 000 obyvatel bude poháněno solární energií a má být napojeno na hlavní dopravní tahy. Spousta zeleně, ale i výškové budovy jsou navrženy tak, aby maximálně využívaly stínění i slunečního svitu. O stavbu ekologického města se stará společnost Rakeen s tím, že první fáze by měla být dokončena snad už tento rok. Další dvě fáze budou následovat v odstupu šesti až osmnácti měsíců.

Eko město The Gateway City

Dokončení celého projektu se údajně očekává už v roce 2012 s tím, že město bude obsahovat hotely, kancelářské budovy a samozřejmě obytné prostory. Pouhé čtyři roky k dokončení tak rozsáhlého projektu? Inu, uvidíme. Faktem je, že podobné pěkné renderované obrázky svede dnes udělat kde kdo…

Eko město The Gateway City

Eko město The Gateway City

inhabitat

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Gateway City – další ekologické město pro Spojené arabské emiráty

  • 4. 8. 2008 (11.17)
    Trvalý odkaz

    Tak za 3 roky co som nebol v Dubaji tam vyrastli stovky novych, na nase pomery vyskovych budov, tak preco by to nemali stihnut?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *