Terran – střecha pro příští pokolení

Staré arabské přísloví praví, že vše se bojí času, jen čas se bojí pyramid. Posledního ze starověkých sedmi divů světa, symbolu dlouhověkosti.

 Betonové střešní tašky Terran. foto: Terran
Betonové střešní tašky Terran. foto: Terran

Dodnes obdivujeme umění pradávných stavitelů, jejichž výtvory se dochovaly až dodnes. Do doby, kdy se usilovně modlíme, aby zakoupený výrobek nepřestal fungovat den po ukončení záruční lhůty.

Firem, jež se mohou pyšnit výrobky, které by mohly užívat i generace příští a které si zakládají na své značce, je dnes velmi málo. Jednou z nich je společnost Mediterran vyrábějící střešní krytinu značky TERRAN.

Proč Mediterran? Prostor Středozemního moře (latinsky Mare Internum nebo Mare Mediterraneum) byl celé tisíciletí domovem významných starověkých civilizací, z jejichž znalostí, umění, objevů a vynálezů těžíme dodnes. Vždyť kdo nezná města jako Athény, Mykény, Knóssos, Sparta, Řím, Pompeje.

Střešní krytika Terran. foto: Terran
Střešní krytika Terran. foto: Terran

Stavby jako Akropolis, Epidauros, Koloseum, Via Appia, akvadukty, lázně jsou doklady vysoké profesionality, invence, pečlivosti a umu tehdejších architektů a stavitelů.

Jedním z vynálezů, který Římané zdokonalili a který nám slouží doposud, je právě střešní krytina, respektive její předchůdce v podobě pálených cihel. Ty se vyráběly z materiálu zvaného terakota nebo také terra cotta (latinsky: „vypálená hlína“).

STŘEŠNÍ BETONOVÁ KRYTINA TERRAN – to je tradiční výrobek pro příští generaci!

VÝHODY BETONOVÉ STŘEŠNÍ KRYTINY ZNAČKY TERRAN

1. DLOUHÁ ŽIVOTNOST

našich produktů je definována už při samotné výrobě betonové střešní krytiny. Používáme směs z jemného křemičitého písku, oxidů železa, cementu, vody a dalších přísad.

Výrobek vzniklý z těchto surovin poté, co projde veškerými technologickými procesy, má nízký obsah pórů, výborně odvádí vodu, má nízkou nasákavost a vysokou mrazuvzdornost.

2. TVAROVÁ STÁLOST A PEVNOST

Vysoká odolnost střešní betonové krytiny TERRAN vůči povětrnostním vlivům znamená, že tašky drží svůj původní tvar i rozměry a nelámou se a nedrolí.

Pevnost betonových tašek navíc časem stoupá, neboť beton zraje. Betonové tašky TERRAN se nezlomí ani pod tlakem silné námrazy nebo velké sněhové pokrývky.

3. HMOTNOST, STÁLOBAREVNOST A MECHANICKÁ ODOLNOST

Hmotnost betonové a pálené střešní krytiny je přibližně stejná – 40 – 50 Kg/m2. Navíc díky tvarové stálosti jednotlivých tašek položených na střechu nekolísá a zátěž jednotlivých konstrukčních prvků se tedy nemění.

Mechanickou odolnost povrchu betonových tašek vůči opotřebení zvyšuje několik akrylátových nástřiků, které usnadňují odtok vody z tašky a udržují stálobarevnost krytiny.

4. BETONOVÁ KRYTINA JE VHODNÁ I PRO MENŠÍ SKLON STŘECHY

Jestliže je sklon střechy menší než 20°, pokládku pálené tašky odborníci nedoporučují. Betonovou střešní krytinu TERRAN můžete použít i pro střechy se sklonem 7°.

Mezi dalšími výhody střešní betonové krytiny TERRAN patří minimální pracnost pokládky, široký výběr doplňků, dopravu zdarma a vysokou kvalitu za rozumnou cenu.

Naše betonové střešní tašky spolehlivě pokrývají střechy domů v mnoha evropských státech více než 90 let. Během této doby jsme získali tisíce spokojených klientů a zúročili veškeré získané zkušenosti.

Jsme jediný výrobce, který nabízí střešní krytinu s písemnou zárukou na neuvěřitelně dlouhou dobu – 50 let. Záruka se vztahuje na vodotěsnost, přesnost rozměrů a mrazuvzdornost.

Chcete-li se získat o našich výrobcích více informací, navštivte webové stránky terran.cz.

placená inzerce

4 komentáře: „Terran – střecha pro příští pokolení

 • 27. 6. 2016 (8.37)
  Trvalý odkaz

  Moc jsem nepochopil, v čem je tato betonová krytina tak super, že je o ní přímo PR článek na webu EKObydleni.eu. Beton s akrylátovými nástřiky… to nezní moc ekologicky nebo reycklovatelně (pálená taška v tomto směru na tom bude určitě lépe).
  Cena nebyla uvedena, že by to bylo zase tak super ekonomické, to se mi taky moc nezdá. Proč je to tedy tady?

  Reagovat
  • 27. 6. 2016 (8.42)
   Trvalý odkaz

   Nevíte o nějakém cenovém nebo ekologickém srovnání s klasickými panely? Chápu, že solární tašky jsou super u historických objektu nebo jinde, kde je důležitá estetika. Když jsem to ale před časem naposledy počítal, tak toto vyšlo velmi výrazně dráž než normální taška + klasický FV panel.
   Taky si nejsem jistý, jak se řeší případné opravy (např. když někde selže konektor, překousaný kabel. Kdyby si to člověk alespoň mohl sám položit na střechu, to asi taky nebude tak jednoduché.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *