Šetříme energii na vytápění

Energie, elektřina i plyn neustále zdražují, což je následek problémů s fosilními palivy. Alternativou by samozřejmě bylo přejít na ekologický zdroj energie, ovšem tam ještě nejsme. Někteří jednotlivci se snaží přispívat si na provoz domácnosti například solárními kolektory, nicméně ne každý tu možnost má. Proto někdy jediným řešením, které zbývá, je šetřit. Pokud jde o topení, šetřit může pomoci německý systém elektrického vytápění, který se chlubí až 50% úsporami elektrické energie v porovnání s jinými obdobnými typy vytápění.

Vytápění rodinného domu představuje často nejvyšší část provozních nákladů za rok, foto: andrewatla, sxc.hu
Vytápění rodinného domu představuje často nejvyšší část provozních nákladů za rok, foto: andrewatla, sxc.hu

Toto řešení je možné využít ve všech místnostech domu a to včetně koupelny. Thermotec nabízí topné panely s komfortní regulací teploty, který vyhovuje i těm nejvyšším standardům moderní doby. Hlavní předností, na kterou ale může nalákat českého člověka je právě slibovaná úspora energie.

Té je dosahováno kombinací technologií, které Thermotec vyvinul. Je to jednak vysoce výhřevné jádro, které se nabíjí a vstřebává do sebe teplo, když je topení zapnuto a speciálně navržené průduchy, které vytvářejí efekt aeroflow, neboli proudění vzduchu.

To znamená, že přes tyto průduchy jádro mnohem efektivněji předává teplo do okolního vzduchu a vytváří tak stabilní příjemné klima v místnosti. Nabíjení jádra přitom stačí využívat jen polovinu doby, po kterou chcete skutečně topit. Tato topná tělesa totiž hřejí i po vypnutí, v porovnání s jinými topnými systémy, které ihned po vypnutí zchladnou.

Na tento systém topení poskytuje Thermotec záruku v délce třicet let a navíc po dobu životnosti topných panelů garantuje jejich bezúdržbovovat. Nutno dodat, že životnost má být až několik generací. Dost možná se tak jedná o elektrické topení budoucnosti a Thermotec tak nejspíš vykročil správným směrem.

placená inzerce
Sdílet: