Elektronika nahradí knihy, časopisy i akční letáky, důkazem je aplikace Kimbino!

Každým dnem se rodí stále více lidí a tím pádem přibývá i množství vyprodukovaného odpadu.

Ten však končí na skládkách a v horším případě také v lesích a oceánech, kde zůstane ještě minimálně dalších sto let, než se kompletně rozloží. Proto je více než pochopitelné, že snížení produkce odpadu patří mezi nejčastěji diskutovaná témata posledních let.

Naštěstí dnes existují chytrá zařízení, která nám tento úkol částečně usnadňují, a to zejména co se plýtvání papírem týče. Při cestě ve vlaku už jen málokdy vidíte někoho s klasickou knihou nebo časopisem. Namísto toho v rukou drží elektronické čtečky, tablety a chytré telefony, kde si mohou kdykoliv přečíst svůj oblíbený román nebo zjistit, co se děje ve světě. Věděli jste ale, že si tímto způsobem můžete prohlížet i akční letáky?

Chytré nákupy s aplikací Kimbino

Časy, kdy jste museli čekat, než vám akční leták dorazí do schránky, už jsou dávno pryč. K tomu, abyste si váš nákup předem naplánovali, vám dnes bohatě postačí mobilní aplikace Kimbino. Do svého mobilu či tabletu si ji můžete nainstalovat zcela bezplatně a ještě k tomu získáte přístup k řadě chytrých funkcí, které vám nákupy usnadní a současně vám pomohou nějakou tu korunu ušetřit.

Ihned po instalaci totiž dostanete přístup k akčním letákům každého obchodu, který v Česku najdete. Nejenže se takto můžete podívat, co právě nabízí Lidl leták, ale můžete aktuální nabídky porovnat a podle toho posoudit, kde se vám právě podaří udělat ten nejvýhodnější nákup. A netýká se to jen potravin! V repertoáru Kimbina najdete i letáky s nábytkem, elektronikou, drogerií nebo obuví.

Kdyby na vás všechny ty nabídky byly příliš, můžete si v aplikaci nebo na webových stránkách vytvořit účet a některé obchody přidat do seznamu oblíbených. To vám zajistí bezprostřední přístup k akčním letákům, které vás zajímají, a tak se vyhnete zdlouhavému vyhledávání v celém seznamu. K tomu všemu budete mít brzy k dispozici nastavení push notifikací, díky kterým vám na mobilu vyskočí upozornění na nový Billa leták přímo ve chvíli, kdy spatří světlo světa.

Změna začíná u jednotlivce

Možná si říkáte, že tak malý krok jako přechod z papírových letáků na mobilní aplikaci nemůže nic ovlivnit. Nicméně pokud by takto uvažoval každý, nikam bychom se neposunuli. Ještě před dvanácti tisíci lety na naší planetě rostlo dvakrát tolik stromů co dnes. Každý takový strom dennodenně vyrobí tolik kyslíku, kolik každý den vystačí padesáti lidem. Jak to s námi dopadne, pokud tímto tempem budeme pokračovat?

Změna zkrátka začíná u každého z nás a je v našem vlastním zájmu začít pomalu měnit své návyky tak, abychom matce přírodě nepřidávali další starosti a naopak jí pomohli nadále vzkvétat. Nemusíte být radikální, stačí se posouvat krůček po krůčku a kdo ví, třeba se jednoho dne všichni vzpamatujeme a vytvoříme společnost, která bude žít pouze z obnovitelných a především ekologických zdrojů.

Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.