V Dubaji přibude 800 MW solárních elektráren

Obří solární elektrárna v Dubaji, jednoho ze Spojených arabských emirátů má dnes kapacitu přes 100 MW. Do roku 2019 bude její výkon rozšířen na 1000 MW.

Největší solární elektrárna v Dubaji a možná i na celém blízkém a středních východě. foto: DEWA
Největší solární elektrárna v Dubaji a možná i na celém blízkém a středních východě. foto: DEWA

Solární park „Mohammed bin Rashid Al Maktoum“ se začal plánovat od října do listopadu 2012. Dalších pár měsíců trvalo sehnat všechna potřebná povolení a od března do října 2013 se budovalo. Solární elektrárna s výkonem 13 MW byla spuštěna v říjnu 2013.

Už tehdy šlo pouze o zárodek mnohonásobně rozsáhlejšího projektu. Dubaj se, jakožto stát plně závislý na vývozu ropy a zároveň spoléhající na fosilní zdroje i při výrobě elektřiny, snaží po vzoru vyspělých západních zemí své zdroje diverzifikovat.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

EkoBonus.cz

3 komentáře: „V Dubaji přibude 800 MW solárních elektráren

 • 26. 6. 2015 (14.15)
  Trvalý odkaz

  a že by jejich vlastní ropa pro ně začala být drahá a nebo se připraujou na dobu kdy k nám budou vyvážet energii v jiné formě než je ropa

  Reagovat
  • 26. 6. 2015 (18.48)
   Trvalý odkaz

   to je jedna možnost, nebo chtějí uvolnit více ropy pro eport což by jim i za nízkých cen zvedlo příjmy rozpočtu, rozhodně je nutné co nejrychleji se zbavit závislosti na ní, s tím spojených emisí a financování kdoví koho.

   Reagovat
  • 30. 6. 2015 (14.56)
   Trvalý odkaz

   Ropa pro ně nikdy v dohlednu nebude drahá, ale musejí myslet na zadní vrátka. Mají na to prostředky, zatím. Investují do kdečeho.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *