Tipy pro šetrné stěhování

„Raději dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat,“ praví lidové „moudro“. Stěhování je jednou z nejobávanějších akcí spojených s novým bydlením. Poradíme vám jak se na stěhování připravit, jak ušetřit peníze, energii i životní prostředí a zároveň se vyhnout stresu.

Stěhování nemusí být tak stresující a vyčerpávající, jak si mnozí myslí, foto: Stěhování Praha
Stěhování nemusí být tak stresující a vyčerpávající, jak si mnozí myslí, foto: Stěhování Praha

Stěhování bytů či domů znamená často stěhování těžkých břemen. Rada číslo jedna zní: vše si pečlivě naplánujte. Není nic horšího, než muset nosit věci sem a tam, nahoru a dolů – a úplně zbytečně.

Sežeňte si krabice na stěhování. Nemusejí být nové, spousta malých i velkých obchodů se ráda zbaví přebytečných krabic od zboží, obalového materiálu do kterého můžete své věci bezpečně zabalit.

Stěhování bytu, foto: Stěhování Praha
Stěhování bytu, foto: Stěhování Praha

Ještě předtím než se do samotného stěhování klavírů a všeho dalšího harampádí pustíte, zamyslete se: chcete opravdu přestěhovat úplně všechno? Zavalit se v novém bydlení všemi těmi zbytečnými věcmi? Co takhle některé z nich prodat, třeba přes aukční portál Aukro.cz, nebo věnovat, např. přes Nevyhazujto.cz? Případně školám či charitám.

Rozmyslete si také dopravu svých věcí: není lepší najmout např. stěhováky, kteří používají auta na CNG, případně elektrická auta? Můžou být dokonce výrazně levnější než ti, kteří jezdí běžnou dodávkou na naftu.

placená inzerce

3 komentáře: „Tipy pro šetrné stěhování

 • 21. 10. 2022 (21.52)
  Trvalý odkaz

  Taky teď máme za sebou jedno stěhování a abych pravdu řekl, tak to byla noční můra. Tentokrát jsme se stěhovali do menšího, takže jsme si s sebou nemohli vzít všechno, protože by to nebylo kam dát. I časově to bylo dost náročné, protože starý byt jsme museli vyklidit co nejrychleji. Právě na vyklizení bytu v Praze jsem si nakonec raději najal tuto firmu – https://chcivyklidit.cz/ Nechtěli za to moc a měli to rychle hotové.

  Reagovat
 • 12. 6. 2013 (7.52)
  Trvalý odkaz

  Ono je to i tom, kdo jaké nabízí služby a jaké má zkušenosti. Jsou firmy, které vytvoří kalkulaci a ve finále je to stěhování o dost dražší, takže je dobré si firmu ověřit u jiných zákazníků, co s nimi již mají nějakou zkušenost. Já měl možnost využít firmu Stěhování bez dřiny (www.stehovanibezdriny.cz) a naprostá spokojenost. Zjistí co potřebují, udělají kalkulaci a když se dohodnete, nic se nemění. Vše profi a bez stresu.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *