Tipy a triky na zařízení ložnice v přírodním eko stylu

Milujete přírodu a chtěli byste ji více začlenit do své domácnosti, konkrétně ji udělit více prostoru ve vaší ložnici? To byste pak rozhodně měli vsadit na zařízení ložnice v přírodním eko stylu. Jak na to? Podělíme se s vámi o několik praktických tipů a triků. Díky nim budete žít v souladu s přírodou a vaše ložnice bude harmonickou místností, ve které se vám bude příjemně usínat, spát i se každé ráno probouzet.

Poznejte přírodní eko styl zblízka

V posledních letech se stále více lidí obrací zpátky k přírodě. Výraznou roli v našich životech hraje ekologie a starost o budoucnost naší planety. Díky tomu vznikl také eko styl. Jeho filozofie totiž vychází z ekologie a péče o zemi, tudíž v eko ložnici narazíte na přírodní materiály. Kromě toho je součástí přírodního stylu bydlení také šetrné chování a předpokládá se, že i ostatní místnosti budou zařízené v přírodním stylu. Jednoduše řečeno, to, že svou ložnici zařídíte v přírodním stylu, je skvělým startovním bodem k eko domácnosti.

Materiály nábytku v přírodní ložnici

Pojďme se nyní blíže zaměřit na zařizování ložnice v přírodním stylu a začněme rovnou tou nejdůležitější částí každé ložnice – postelí. V té totiž trávíme velkou část našich životů a není radno její výběr podceňovat. Postel by měla být vyrobena z kvalitního dřeva, nejlépe z masivu, a doplněna o vhodnou matraci. Kvalitu vašeho spánku totiž ovlivňuje to, na čem spíte. Pěnové matrace, například matrace ze studené pěny, dokážou spáčům nabídnout výtečné pohodlí, prodyšnost a dlouhou životnost. Mimochodem, nezapomínejte ani na kvalitní potah matrace, který by měl být pratelný.

Zdroj obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com

Proutí, sklo, bambus a ostatní materiály, které mají své místo v eko ložnici

Kromě kvalitní postele vyrobené z masivu patří do eko ložnice také další přírodní materiály. Konkrétně se může jednat o ratan, proutí, bambus a další přírodní materiály. Své místo ve zdravé ložnici ale má také sklo, korek a jakýkoli recyklovatelný materiál.

Ložní prádlo? Jedině z přírodních materiálů

Pohodlný a zdravý spánek podpoří, kromě vhodně zvolené matrace, také ložní povlečení, do kterého budete uléhat s radostí. Opět vsaďte na přírodní materiály, například na eko bavlnu. Pečlivě se zaměřte také na výběr vhodné přikrývky a polštáře. Zapomeňte na umělé materiály a opět upřednostněte ty přírodní.

Zdroj obrázku: brizmaker / Shutterstock.com

Bez zeleně se v eko ložnici neobejdete

Protože každá eko ložnice je zařízena v souladu s přírodou, přítomnosti živých rostlin se nevyhnete. Rozhodně není podmínkou, že svou ložnici musíte přetvořit v botanickou zahradu, ale alespoň pár živých rostlin v květináči si do ní pořiďte. Věděli jste, že dokonce existují pokojové rostliny, které jsou ideální do ložnice, protože čistí vzduch a zbavují jej nečistot? Jejich přítomnost oceníte v případě, že chcete během spánku dýchat čistý vzduch, ale oceníte je také pokud vás trápí alergie. Pokojovky do ovzduší vylučují také kyslík, suchý panelákový vzduch dokážou provlhčit, a dokonce i zlepšují náladu a podpoří vaši imunitu.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Nezapomeňte na ložnicové doplňky a dekorace

Přestože přírodní styl bydlení má blízko k minimalistickému zen stylu, přítomnost dekorací a doplňků je v takto zařízeném pokoji dovolena. Vybavení ložnice totiž nemusí být pouze funkční, ale také dekorační. Jako inspirace pro zařízení ložnice mohou posloužit katalogy o bydlení, ale také vaše vlastní fantazie.

Jak na ložnici ekologicky? Vybavte ji přírodními a recyklovatelnými materiály. Zapomeňte na plastové materiály a raději si pořiďte postel z masivu, ložní prádlo z eko bavlny a na zem položte dřevěnou podlahu. Přítomnost několika pokojových rostlin, které budou čistit vzduch, je samozřejmostí.

zdroj: placená inzerce

Jeden myslel na “Tipy a triky na zařízení ložnice v přírodním eko stylu

  • 26. 9. 2022 (20.34)
    Trvalý odkaz

    Jeden typ hezčí než druhý :-) . Já se taky snažím interiér našeho domu ladit přírodně. Bydlíme u lesa, tak to jinak ani nejde. Ložnici nemáme zařízenou skoro vůbec. Máme tam akorát postel, nedávno jsem do ní objednala matrace zde https://www.matracky.cz/ a ještě potřebujeme skříně, poličky, noční stolky atd :-) .

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *