POZVÁNKA: 1. dožínkový jarmark na brandýském zámku

V sobotu 18. září 2021 se na zámku v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi uskuteční první dožínkový jarmark.

Organizátoři 1. dožínkového jarmarku (Facebook události) chtějí obnovit tradici jarmarků s rukodělnými výrobky, a tak se 18.9.2021 zaplní krásné nádvoří brandýského zámku stánky s originálními výrobky místních i vzdálenějších tvůrců, občerstvením nebo surovinami nejen do kuchyně. Tady je pár příkladů:

Na žádném jarmarku nesmí chybět perníčky! A ty od Angel Rose nebudete chtít ani sníst, jak jsou krásné. Tvořivá dílna Obrazy Dáša Ševčíková nabídne možnost si vyrobit krásné dekorace z drátků a korálků. Kdo holdujete sladkému, nenechá vás v klidu stánek paní Líby.

MagsBags je malá rodinná firma zabývající se výrobou hlavně svačinových EKO kapes a ubrousků, lněnobavlněných obalů pro uchování chleba.

Mýdla z ruční kosmetické dílny JSEM Domácí

V neposlední řadě najdete na jarmarku také ručně vyráběnou přírodní kosmetiku JSEM Domácí z malé jihomoravské vísky Bítov. Kromě mýdel má v nabídce také šampuky, deodoranty, masti, séra a další.

Pro děti budou připraveny dílničky i dřevěný kolotoč od řezbáře Matěje. Přijďte pomoct tuto tradici obnovit společně s ostatními! Historický zámek v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi se nachází jen pár kilometrů severovýchodně od Prahy:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.