Hodina země – dnes od 20.30!

Od ikonické Eiffelovy věže v Paříži, která mimochodem byla inaugurována právě v tento den roku 1889, přes nejvyšší budovu světa Burdž Dubaj, až po mrakodrap Empire State Building v New Yorku, Šikmou věž v Pise či Karlův most. V sobotu 31. března od 20:30 se světové památky světa ponoří na hodinu do tmy. Chtějí tak upozornit na problém změny klimatu. Společně s nimi zhasne až 6000 měst ve 147 zemích světa. Proběhne Hodina Země 2012.

Zhasněte dnes mezi půl devátou a půl desátou světla a symbolicky se tak připojte k celosvětovému happeningu Hodina země
Zhasněte dnes mezi půl devátou a půl desátou světla a symbolicky se tak připojte k celosvětovému happeningu Hodina země

Hodina Země není jen o zhasnutí světel na jednu hodinu. Jedná se především o symbolický čin, který má být signálem pro politiky a další veřejné činitele. Říká: je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu. Zapojené obce i firmy se snaží šetřit životní prostředí během celého roku.

Happeningu se zúčastní i nejmenší nezávislý stát světa. Duchovní domov více než miliardy katolíků po celém světě se rozhodl zapojit zhasnutím nejvýraznější dominanty Vatikánu – 136 metrů vysoké Baziliky svatého Petra.

V České republice pořádá happening Hodina země ekologický institut Veronica. Celosvětově za ním stojí Světový fond na ochranu přírody (WWF).

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *