SkyStream 600 – chytrá větrná elektrárna pro domácnost

SkyStream 600 je nejnovějším produktem firmy Southwest Windpower. Firma s více než dvacetiletou historií je v USA předním dodavatelem malých o výkonu 400–3000 W. Na letošní výstavě spotřební elektroniky CES 2011 v Las Vegas představila svůj nejnovější produkt. Domácí větrnou elektrárnu SkyStream 600.  

SkyStream 600


Hlavní devízou nové větrné elektrárny je jedinečný systém Skyview, který propojuje se světovou síti Internet. Je to ideální prvek pro budoucí chytré sítě , protože má majitel neustálý přehled o tom kolik jednotlivé větrné elektrárny vyrábí .

Díky vícenásobným vylepšením, jako je vylepšený tvar lopatek, lepší software, účinnější měniče elektrického proudu, SkyStream 600 poskytuje efektivnější a dostupnější malé větrné elektrárny pro domácnost. – Dixon Thayer

Kromě systému Skyview je elektrárna pokroková i v nejdůležitější oblasti. Dle údajů výrobce je elektrárna účinnější o více než 70 % než její předchůdce. Pokud to vyjádříme čísly, tak elektrárna vyprodukuje ročně 7500 kWh elektrické energie při průměrné rychlosti větru 20 km/h, což za ideálních podmínek představuje až 60% spotřeby průměrné domácnosti.

První větrné elektrárny by měly přijít na trh koncem dubna. Už teď se očekává velký zájem nejen proto, že očekávaná cena bude nižší než u solárních elektráren, ale také, že poměr výkonu k ceně by měl být mnohem vyšší než u solárních elektráren.

SkyStream 600 určitě není samospasitelný systém pro všechny domácnosti, ale může být zajímavým řešením všude tam, kde je celoroční vítr dostatkovým zbožím.

Southwest Windpower
Sdílet: