Kanada sází na větrnou energii

Kanaďané se síly větru rozhodně nebojí. Jen letos se jim podařilo nainstalovat v rámci různých projektů obnovitelných zdrojů energie celkem 1200 MW. Na konferenci v Torontu pak Kanadská asociace pro větrnou energii (CanWEA) oznámila, že v příštím roce čeká navýšení kapacity o dalších 20 %.

Větrné elektrárny v přírodním parku A Capela, Coruña, Galicie, Španělsko, Evropská unie, Evropa. foto: saavem/sxc.hu
Větrné elektrárny v přírodním parku A Capela, Coruña, Galicie, Španělsko, Evropská unie, Evropa. foto: saavem/sxc.hu

V Torontu se pochvalným „plácáním po rameni“ nešetřilo. Investici 2,5 miliard kanadských dolarů se podařilo proměnit v 1000 MW čisté elektřiny, která zásobuje na 300 000 domácností, a dává práci 10 500 lidem.

Robert Hornung, současný prezident CanWEA se při svém projevu nechal slyšet, že: „Větrná energetika se prokázala jako spolehlivý partner, který nabízí čistou elektřinu a přitom se vyhýbá vysokým nákladům a nejrůznějším podhodnocení zakázek, které jsou spojeny s jinými formami energie.“

Koncem tohoto roku by měla být celková instalovaná kapacita větrných elektráren Kanady okolo 6200 MW, přičemž prim hrají tři regiony: s 2000 MW Ontario, 1600 MW v Quebecu a s 1000 MW Alberta.

„Navíc, poptávka po našich řešeních v Ontariu průběžně narůstá, a nejinak tomu bude i v příštích letech,“ potvrdil Hornung.

„Rozšířili jsme naše výrobní podniky do měst Hamilton, Niagara, Chatham a Tillsonburg, abychom uspokojili rostoucí poptávku z oblastí Saskatchewanu a Nové Scotie. I tady si Kanaďané sami řekli, jaké energii dávají přednost.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *