Solární lampy – levné osvětlení zahrady

nestojí nás ani přírodu nic, tak proč ji nezačít využívat doma i bez složité ? Na povrch naší planety dopadá v jednom momentu mnohonásobně více energie než vyrobí všechny světa. Na zahradě můžeme kromě využití slunce např. na vaření v solárních vařičích využít energii i ke svícení, a to s pomocí . 
solární zahradní lampa
obrázek:

Solární lampy přes den „sbírají“ světlo s pomocí malého a ukládají jej do baterie. Proto je nejvhodnější umístit je tam kde celý den nepřetržitě svítí slunce. V noci se pak nemusíte starat o zapínání lamp, protože lampa sama díky senzoru pozná, že je dost velká tma aby se zapnula.

Výhoda využívání solárních lamp spočívá v jednoduchosti obsluhy. Nemusíte k jejich instalaci volat žádného profesionála nebo elektrikáře. Navíc k lampě nemusíte vést ani žádnou přípojku, takže jejich chod je nepočítaje prvotní investici beznákladový.

Lampa je bezobslužné zařízení a je zkonstruována velice kvalitně, takže se nemusíte bát, že by vás mohl překvapit silný vítr nebo jiné živelné síly. Solární lampy vydávají spíše studené světlo, proto se nejvíce hodí k  bazénů, altánků nebo zahradních chodníků.

Další výhodou toho šetrného svícení je cena, protože ta je na dnešní dobu velice příznivá a mnohdy stojí solární lampy podstatně méně než konvenční žrouti energie. Většina lamp je na konci stojanu opatřena hrotem, takže při instalaci nepotřebujete ani nic vykopávat nebo dokonce betonovat. Dodavatelé většinou garantují, že lampy vydrží po plném nabití svítit až osm hodin.

Jeden myslel na “Solární lampy – levné osvětlení zahrady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *