Sezona grilování je tu. Kde, co a na čem nejlépe grilovat?

O Češích je známo, že jsou milovníci grilování. Dnes se z něj pomalu stal národní sport, stejně jako kdysi chalupaření.

Letos někteří z nás vytáhli gril už v dubnu, hezké počasí k tomu přímo vybízelo. Ta pravá sezona grilování ale začíná až teď. Teplé jarní večery, dobré jídlo, rodina a přátelé kolem stolu, co víc bychom si mohli přát.

Na čase nezáleží

Taková grilovací sešlost nám klidně zabere i kolem 5 hodin. Pokud ale máme kolem sebe dobrou partu, čas nehraje roli. Jednoduše si umíme užít dobré jídlo a skvělou společnost.

Nejraději grilujeme s rodinou a přáteli. To je jedním z důvodů, proč grilování tak milujeme – máme možnost sejít se i s těmi, které tak často nevidíme, popovídat si, co je u nich nového a užít si dobré jídlo a vyprávět si historky ze života. Určitě si každý z nás pamatuje, jak seděl u klasického grilu na dřevěné uhlí s babičkou, dědou, tetou či strýcem, kteří vyprávěli historky ze svého mládí.

Kvalita je čím dál tím důležitější

V jídle nejsme nijak vybíraví, i tak si ale dnes dáváme více záležet na výběru kvalitnějších potravin a masa. Klasikou, která u grilování nesmí chybět, jsou určitě buřty a steaky, ale nepohrdneme ani grilovanou zeleninou či ovocem. A věřte, že někteří z nás jsou schopni za jídlo na grilování utratit i tisíce korun. Na kvalitě surovin nám záleží čím dál víc. Proto vybírejte i ty nejlepší grily, kde budete vědět, že cena odpovídá kvalitě.

Ideální místo na grilování?

Nejbezpečnější je to samozřejmě doma na zahradě u bazénu či u známých a přátel. Dnes ale můžeme grilovat téměř všude, na zahradě, na balkoně, v parku i v kempu. Stačí si pořídit přenosný gril a vyrazit na piknik do parku. V některých parcích vám i s piknikovým košem a jídlem gril dokonce půjčí.

Grilování je zkrátka ideálním spojením všech věcí, které máme rádi – rodiny a přátel, skvělého jídla a dobré nálady. Je jedno, jestli budete sedět u ohniště, připravíte skvělý steak na grilu na dřevěné uhlí, nebo využijete gril elektrický. Grilování je především o zábavě, tak vytáhněte mámu, tátu, babičku, dědu, tety, strýce a kamarády a bavte se u skvělého jídla.

Sdílet: