Sharp v Itálii postaví solární elektrárnu a továrnu

Sharp logoSpolečnost a největší italská energetická společnost Enel SpA (dále jen „Enel“) založí na jaře 2009 společný podnik, který bude nezávislým producentem a distributorem a do konce roku 2012 postaví v s celkovou kapacitou 189 megawattů. Solární elektrárny budou postaveny převážně v jižní Itálii a mají využívat , které jsou podle tiskové zprávy „nejúčinnější v oblastech s horkým klimatem“. Obě společnosti počítají s budoucím rozšířením svých aktivit i na další země v oblasti Středozemního moře a plánují dále posilovat své obchodní vztahy v této oblasti.

Co se týká spolupráce při výrobě tenkovrstvých plánují Sharp, Enel a třetí evropská společnost postavit v Itálii továrnu na jejich výrobu s potenciálem budoucího rozšíření produkční kapacity na přibližně 1 gigawatt za rok. V první fázi bude do konce roku 2010 uveden do provozu systém výroby s roční kapacitou 480 megawattů. Všechny tři společnosti nyní dolaďují detaily uzavření dohody o společném podniku na výrobu tenkovrstvých solárních článků v Itálii a v prosinci je naplánován podpis společného memoranda.

Itálie geograficky leží v centru projektu přijatého na summitu zemí Středozemní unie, který se konal v červenci 2008. Tento projekt nazvaný „Středozemní solární plán“ má za cíl do roku 2020 vyvinout kapacity pro výrobu elektrické energie o objemu 20 gigawattů (souvislost s projektem TREC a tím, že „Slunce pokryje 12% spotřeby Evropy do roku 2020„?). S ohledem na tento záměr plánují společnosti Sharp a Enel v budoucnu spolupracovat na strategickém rozšiřování využití v Evropě, včetně oblasti Středozemního moře.

Navázáním úzké spolupráce s energetickou společností podniká Sharp jako první na světě kroky k realizaci tzv. „solárního obchodního modelu“ – pokrývajícího celé spektrum aktivit od výroby tenkovrstvých solárních článků až po distribuční a prodejní aktivity – a aktivně směřuje k naplnění záměru stát se společností poskytující kompletní řešení založené na solární energii.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *