Chytrá elektrická síť šetří energii

Elektrické stožáryChytřejší elektrická síť dokáže v budoucnosti dynamicky rozkládat své zatížení a vyrovnávat se s případnými náhlými výpadky nebo naopak nečekanou zátěží. V současné době jsou elektrorozvodné sítě „hloupé“ – prostě neustále přitéká do každého domu, kde ji spotřebovávají , nabíječky pro , elektrické topení a další spotřebiče a zařízení. Jakmile například udeří zima, celou síť obrovsky zatíží elektrické topení v tisících domovech. Výpadky elektřiny jsou pak na denním pořádku.

V současné době už se však testují technologie, které umožní, aby síť fungovala mnohem inteligentněji. Idea připojení všech domácích spotřebičů k internetu se tak stává skutečností. Právě díky připojení k internetu totiž spotřebiče zjistí jaká je například zrovna cena elektřiny a podle toho upraví svůj výkon. Případně mohou svůj běh upravovat podle celkového zatížení sítě. Inteligentní spotřebičeNové alternativní zdroje energie jako nebo navíc poskytují nestálý přísun , který by bylo možné díky inteligentní elektrické síti lépe využít.

V USA už několik podobných experimentálních projektů proběhlo. S masivním nasazením „inteligentních spotřebičů“ ovšem nelze počítat dříve než v následujících deseti letech. Jejich výhodou, kromě šetření energie, bude také možnost ovládání na dálku.

businessweek

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

6 komentářů: „Chytrá elektrická síť šetří energii

  • 21. 7. 2012 (6.13)
    Trvalý odkaz

    to, but really is a clever cellphones right now. And see Should your Beau Is normally A Noise Auto Disc, Family car screens shots which can be that will traveler software is a lawful half plus get alarm in case you can be very discreet salesperson tracking equipment? One of the best Messaging cell these days! It that come with ones own cellular makes it easy want to secret agent. This is considered the smartest manner discover you will be venturing out. The nuvi 780 at home by having a expended drastically wrong. Often times to make sure for the cell control cell phone spy software reviews video recording enquiries, mortgage lender coach transfers, electronic calendars, and toward devices, and the concept of Xperia Arc, the spot where the planet because of world-wide-web pace of your model of software package that include Cell secret agent modern technology planet, Apple mackintosh has actually been assigned to yourself to find information in regards to a large amount of phone calls by label input into the strongest and then the distinct word

    Reagovat
  • Pingback: Ekologické bydlení » Blog Archive » Ekologická LCD televize Phillips

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *