Automatická solární sekačka od Husqvarny

Zelené řešení na zelený problém. Třeba tak by mohla lákat v budoucnu reklama na nejnovější model automatické sekačky Husqvarna Automower™ Solar Hybrid. Bez emisí, úsporně a především úplně sama poseká trávu, navíc se jedná o skvost pro milovníky techniky.

Automower Solar Hybrid

Husqvarna se zabývá výrobou robotických sekaček od roku 1995 a nyní jich využívá asi 50 tisíc lidí po celém světě. Nejnovější model je zajímavý v první řadě hybridním pohonem využívajícím energie ze slunce. V našich zeměpisných šířkách se zřejmě nepodaří posekat zahradu pouze „na slunce“, v tom případě si sekačka sama vyhledá svoji stanici, kde se dobije na potřebnou úroveň. Další novinkou je užití takových materiálů, aby byl celý systém z 90% recyklovatelný.

Automower Solar Hybrid 

Jak vypadá takové sekání v praxi? Pokud si Automower pořídíte, je nutné ohraničit travnatou plochu speciálním drátem a nezapomenout přitom „dát také vědět“, kde jsou záhony. K samotnému sekání je pak potřeba jen umístit dobíjecí stanici na trávu, zapojit ji do zásuvky a zadat bezpečnostní kód, který chrání systém před odcizením. Automower bude nejenže trávu poseká, ale také ji rozemele a přírodně tak plochu pohnojí.

Husqvarna via gizmag

2 komentáře: „Automatická solární sekačka od Husqvarny

 • 23. 12. 2023 (23.30)
  Trvalý odkaz

  Automatická solární sekačka to slyším prvně, ale zní to opravdu skvěle. My máme velkou zahradu, a tak manžel pořídil veškerou zahradní techniku, se kterou se o ní staráme. Nedávno jsem objednala nové náhradní díly na zahradní techniku, aby mi manžel zase zprovoznil naši starou sekačku. Mám radost, když je celá zahrada hezky posekaná a vypadá perfektně.

  Reagovat
 • 31. 5. 2012 (20.20)
  Trvalý odkaz

  Měl bych zájem o informace o této sekačce.děkují

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *