Plynové kotle ENBRA CD jsou vhodné pro nízkoenergetické domy

Společnost ENBRA uvádí na český trh novou řadu kondenzačních plynových kotlů ENBRA CD. Nejvýraznější výhodou je široký rozsah modulace, čímž je ENBRA CD předurčena pro použití jak ve stávajících aplikacích, tak též v nové nízkoenergetické výstavbě.

Nová řada plynových kondenzačních kotlů ENBRA CD přináší širokou regulaci výkonu i možnost ovládání přes chytrý mobilní telefon. foto: ENBRA
Nová řada plynových kondenzačních kotlů ENBRA CD přináší širokou regulaci výkonu i možnost ovládání přes chytrý mobilní telefon. foto: ENBRA

Dalšími přednostmi jsou pak vysoká účinnost, velmi nízká hlučnost a malé rozměry. Prakticky nezničitelný nerezový výměník vyrobený z jednoho kusu oceli zaručuje velmi dlouhou životnost. Všechny součásti kotlů ENBRA CD jsou vyvinuty a vyrobeny v .

Nová řada plynových kotlů, uváděná na český trh společností ENBRA, splňuje nejpřísnější požadavky moderních domácností na komfort obsluhy a možnosti regulace či integraci do systému takzvaného chytrého domu.

Široké pásmo modulace s počátečním výkonem již od 2,7 kW umožňuje optimálně využívat efektivní kondenzační režim šetřící palivo a je šetrné k zapalovací automatice kotle díky omezení „zbytečných“ startů kotle.

Výhodou jsou rovněž malé rozměry a snadná instalace i do omezeného prostoru technických místností domu. Pomocí nové řady kotlů je možné snadno pokrýt výkonový rozsah od 2,7 do 100 kW, v případě instalace v kaskádách lze uspokojit i výkonové potřeby větších aplikací.

„Kotle ENBRA CD nabízejí široký rozsah modulace v poměru 1:9. To znamená, že výkon 24kW kotle je možné regulovat již od hodnoty 2,7 kW a kotel o výkonu 34 kW může pracovat už od 3,8 kW,“ popisuje široké možnosti regulace výkonu kotlů Roman Švantner, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky.

„Široké možnosti modulace výkonu předurčují tyto kotle též pro použití v moderních nízkoenergetických domech. Je totiž možné využívat nízký výkon pro vytápění, přičemž je však rezerva výkonu zachována pro období tuhé zimy či pro ohřev teplé vody,“ doplnil Švantner.

Hlavní výhody řady plynových kotlů ENBRA CD

 • Velký rozsah pokrývaného rozmezí výkonů – od 2,7 do 100 kW. Kaskádové moduly pro
 • vytvoření jakékoli kombinace výkonů 18, 25, 34, 50 a 100 kW.
 • Široké možnosti modulace výkonu v poměru 1:9.
 • Možnost dokoupení modulu pro ovládání chytrým telefonem či tabletem.
 • Možnost ovládání signálem 0–10 V, On/Off či přes Open Therm.
 • Oběhové čerpadlo energetické třídy A s modulací výkonu.
 • Nezničitelný výměník vyrobený z jednoho kusu oceli.
 • Kompaktní vnější rozměry.
 • Tichý a úsporný provoz.
 • Všechny části kotle se vyrábí v EU.
 • Nové plynové kotle ENBRA CD je možné dálkově ovládat elektrickým signálem on/off, pomocí komunikace Open Therm, případně signálem 0–10 V. Kotle je tak možné zapojit do stále rozšířenějších systémů chytrých domácností. Výkon kotle lze nastavovat zvlášť pro vytápění a pro ohřev teplé vody.

  Volitelně jde kotle rozšířit také rozhraním iModule, které umožňuje ovládat vytápění v domě prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu. Potřebná aplikace je pak zdarma ke stažení v obchodě Google Play.

  Patentovaný výměník kotle je vyrobený z jednoho kusu ocelové trubky o průměru 28 mm a tloušťce stěn 8 mm. „Díky patentovanému řešení výměníku mají kotle ENBRA velmi dlouhou životnost. Výměník sám je pak téměř nezničitelný a velmi odolný proti zanášení,“ popisuje konstrukci kotle Roman Švantner ze společnosti ENBRA.

  „Všechny kotle této produktové řady používají stejný modul řídicí elektroniky, což podstatným způsobem zjednodušuje servis. Závěsné varianty kotlů pak mají všechny stěny krytu odnímatelné pro co nejjednodušší údržbu a revize,“ dodal Švantner.

  tisková zpráva

  4 komentáře: „Plynové kotle ENBRA CD jsou vhodné pro nízkoenergetické domy

  • 18. 4. 2016 (11.57)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,
   jaká je max. teplota spalin,jaké množství je kondenzátu a PH,max. spotřeba zem.plynu, jaká je současná cena CD24 H
   Děkuji

   Reagovat
  • 23. 7. 2015 (13.13)
   Trvalý odkaz

   pro NED kotel ? představoval bych si spíše kogenerační kondenzační jednotku co bude dávat od 1,5 kw tepla a zároveň od 0,4 kWh energie

   Reagovat
  • 22. 7. 2015 (13.33)
   Trvalý odkaz

   Od 2,7 KW pro NED? Pro NED bych čekal start na 1KW a ne skoro na 3KW. Prostě na kotli pro NED je třeba ještě zapracovat…

   Reagovat

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *