Zelenější Empire State Building

Pravděpodobně nejznámější mrakodrap světa – – podstoupí ekologickou kúru. Společnost Malkin Holdings, která budovu provozuje, má v plánu nakupovat veškerou z obnovitelných zdrojů. Nákup zelené energie půjde ruku v ruce se stavebními úpravami, které sníží celkovou energetickou náročnost budovy.  
Empire State Building

Světoznámá budova, která je po 11. září 2001 opět nejvyšší budovou v , bude nakupovat elektrickou energii od texaské společnosti Green Mountain Energy Company. Energie bude budově dodávaná především z .

„Bylo pro nás přirozené propojit rekonstrukci budovy s nákupem 100 % čisté elektrické energie. Čistá energie a snížení energetické náročnosti budovy nám dává významnou konkurenční výhodu při získávání nejlepších zákazníků za oboustranně nejvýhodnější nájemné.“ Anthony E. Malkin

Smlouva je uzavřena na dva roky. Během této doby společnost Green Mountain dodá 55 miliónu kWh elektrické energie. Nasmlouvané množství je ekvivalentem 50 milionů tun oxidu uhličitého, které by jinak vyprodukovaly uhelné . Nebo jiné přirovnání. Uvedené množství elektrické energie odpovídá týdenní spotřebě domovního osvětlení všech domů v New Yorku.

Dodané množství by bylo mnohem vyšší nebýt stavebních úprav, které snižují spotřebu energie. Nejvýznamnějším zásahem do budovy je demontáž a rekonstrukce všech oken v budově. Každé z 6,514 dvojitých oken bude sundáno, vylepšeno pomocí technologie Heat Mirror a navráceno na své místo.

Díky stavebním úpravám se čeká pokles spotřeby energie o necelých 40 %. Takto bude, kromě životního prostředí, ušetřeno 4,5 milionu dolarů ročně.

Projekt podporuje také bývalý prezident Spojených států Bill Clinton, který vede program Clintonova klimatická iniciativa. Jak sám říká: „Doufejme, že podobné stavby po celém světě si vezmou příklad z této iniciativy“. A my nemůžeme nic jiného než souhlasit.

Green House, iHned

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *