Prožijte léto ve zdraví – pozor na vnitřní kvalitu ovzduší i příliš vysoké teploty

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak je kvalita vnitřního ovzduší důležitá pro jejich zdraví a celkovou pohodu. Pokud člověk trpí sníženou imunitou – například po nemoci – je důležité dbát na to, aby se do interiéru nedostaly žádné škodliviny. To platí zejména pro skupiny osob s oslabeným imunitním systémem, ať už lidé trpící chronickou nemocí, seniory či alergiky. Nejen špatná kvalita ovzduší však může mít negativní dopad na tělo a mysl. Například pro léto typické příliš vysoké teploty způsobují problémy starším lidem, protože s věkem klesá přirozená tepelná ochrana organismu. Nezbytné je tedy dodržovat pravidelný pitný režim.  

Francouzský expert na inteligentní domácnost Netatmo ukazuje, jak si lze bezstarostně užívat léto díky snadno použitelnému zařízení pro inteligentní domácnost.

Stačí málo: pravidelným několikaminutovým větráním docílíme kýženou výměnu vzduchu v místnosti. Hodnota CO2 naměřená v místnosti napoví, kdy je to nutné. Je totiž dobrým ukazatelem kvality vzduchu v interiéru. Zatímco venkovní vzduch má průměrnou hodnotu 400 ppm, vnitřní vzduch je více znečištěný. Nejpozději při hodnotě 1000ppm je čas otevřít okno. Příliš mnoho CO2 ve vzduchu může krátkodobě způsobit bolesti hlavy a závratě, dlouhodobě pak dokonce alergie a záněty dýchacích cest. Kromě toho se snižuje schopnost soustředění. 

Dalším faktorem ovlivňující fyzickou pohodu je teplota v místnosti, měla by se pohybovat v rozmezí mezi 19° až 23° Celsia. Například v ložnici by měla být vždy o 3 až 4 stupně nižší než v dalších místnostech.  

„Monitory vzduchu v místnostech a meteorologické stanice jsou cenným nástrojem pro zjištění hladiny CO2 a teploty v interiéru,“ uvedl Fred Potter, zakladatel společnosti Netatmo. „Inteligentní meteorologická stanice Netatmo zašle uživateli upozornění ve chvíli, kdy hladina CO2 překročí 1000 ppm. Kromě toho přídavný interiérový modul měří teplotu, vlhkost a úroveň hluku. Členové rodiny navíc mohou přistupovat k údajům prostřednictvím aplikace Netatmo a na dálku připomenout rodičům nebo prarodičům, aby větrali nebo chránili okna před slunečním zářením.“

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100 % bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. 

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.