POZVÁNKA: kurzy přírodního stavitelství Baobaby

Občanské sdružení Baobaby pořádá v následujících týdnech a měsících několik velmi zajímavých kurzů přírodního stavitelství. Mezi tématy najdeme šetrné hospodaření s vodou, přírodní zahrady, stavby z přírodních materiálů, venkovní hliněné objekty a práci s kamenem.

Na kurzech o.s. Baobaby se naučíte například vytvářet přírodní zahrady, foto: o.s. Baobaby
Na kurzech o.s. Baobaby se naučíte například vytvářet přírodní zahrady, foto: o.s. Baobaby

Kurzy pořádají zkušení lektoři. O šetrném hospodaření s vodou vás ve dneh 26.-28.4.2013 poinformuje Jarda Kršňák v Hostišové u Zlína. Naučí vás jak hospodařit s dešťovou a šedou vodou, projektování a realizaci kořenových čistíren odpadních vod, případně i koupacích jezírek pro rodinné domy a obce.

Kurz na téma přírodní zahrady proběhne 10.-12.5.2013, opět v Hostišové. Ujme se jej Tomáš Svoboda. Seznámí vás se základními principy vytváření přírodních zahrad (jedlých, bezúdržbových, trvale udržitelných. Zjistíte také něco o pěstování hub a bylin, přírodních domech, potravinovém samozásobení, hospodaření s odpady, sklenících a zimních zahradách. V praxi si vyzoušíte stavbu bylinkové spirály, založení kompostu nebo vyvýšený záhon.

Viktor Karlík přímo z o.s. Baobaby si ve dnech 17.-19.5.2013 vzal na starost kurz Stavby z přírodních materiálů – historie přírodního stavitelství, vlastnosti slaměných domů, legislativa v ČR, instalac balíků, příprava hliněných omítek.

Kurz Práce s kamenem proběhne 14.-16.6.2013, na starost jej bude mít Oskar Hora. Naučí vás vše o možnostech využití kamene v interiéru, exteriéru, zahradě. Seznámí vás se skladbou zdí a možnostmi kde nakoupit kámen. Představí také vlastnosti různých druhů kamenů a jejich použití pro určité kamenné realizace.

Cena každého kurzu je 1800 Kč. V ceně je zahrnuto ubytování, strava a CD s informacemi. Při objednávce balíčku kurzu sleva až 20 %. Kontakt: 605 371 737, stav.baobaby@gmail.com.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “POZVÁNKA: kurzy přírodního stavitelství Baobaby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *