Pojištění domácnosti pokryje škody způsobené na majetku

Ať už bydlíte ve vlastní domě nebo bytě, nebo v nemovitosti pronajaté, měli byste si sjednat pojištění domácnosti.

Proč je důležité pojištění domácnosti a co všechno zahrnuje?

Pojištění domácnosti je zaměřeno na ochranu vašeho osobního majetku, vybavení domácnosti (podlahy, tapety, svítidla), nábytek, domácí elektroniku a vše, co se dá z bytu nebo domu vystěhovat. To této kategorie spadá znehodnocení fyzické výbavy domácnosti během vytopení nebo živelné pohromy.

Také je sem zahrnuta krádež osobních věcí ze soukromé sklepní kóje (v případě bydlení v panelákovém domě). Hradit z tohoto druhu pojištění můžete i náklady spojené s prací zámečníka, pokud jej voláte, když jste si zabouchli vchodové dveře, nebo škody vzniklé požárem od zapálené svíčky nebo elektrospotřebiče. 

Jako doplňkové pojištění je pak vhodné pojištění odpovědnosti za škodu, které se zaměřuje na škody způsobené zaviněnou nehodou. V tomto případě se jedná o náhrady škody způsobené zraněním cizí osoby, kterou pokousal váš pes nebo poranil květináč spadlý z vašeho okna, rozbité okno sousedů (pes i dítě), vytopení způsobené prasklou hadicí pračky, nebo třeba náhrada za politý notebook návštěvy.

Tipy pro vás

Každá pojišťovna však pohlíží jinak na majetek uložený ve společných prostorách (v případě bydlení v panelákovém domě), rozbitá okna nebo skleněné dveře, majetek, který je snáze přístupný na balkoně v přízemí nebo prvním patře panelákového domu.

Výjimku tvoří také předměty, které používáte pro svoji výdělečnou činnost, vozidla a to nejen automobily, ale také letadla či lodě, informace uložené na záznamových médiích, umělecké sbírky na vybavení, které máte půjčené. Pokud část domu či bytu pronajímáte, pojistka se nevztahuje na věci podnájemníků.

Kdo vám pomůže?

V případě, že potřebujete sjednat pojištění domácnosti, nemovitosti nebo odpovědnosti za škody, zavítejte na stránky yespojisteni.cz. Pojišťovací společnost disponuje licencí České národní banky a nabízí pojistné produkty z oblasti retailového pojištění občanů i pojištění firem.

Naleznete zde informace a novinky ze světa pojištění, srovnání nových pojistných produktů a také důležité informace o pojišťovacích zprostředkovatelích i pojišťovnách. Zájemcům nabízí jak bezplatné poradenství, tak i možnost rychlého sjednání pojistných produktů. 

Naleznete zde i další užitečné informace o povinném ručení, pojištění havarijním, cestovním, úrazovém a životním.

Kromě klasického pojištění nabízí i srovnání cen pojištění podnikatelských a průmyslových. Patří mezi ně pojištění majetku, odpovědnosti dopravců a strojní rizika.