Multifunkční klimatizace – co všechno umí?

Věděli jste, že moderní domácí klimatizace dokážou více než jen chladit? V místnosti zajistí příjemnou teplotu nejen v létě, ale i v zimě. Postarají se také o to, abyste dýchali jen čerstvý a zdravý vzduch. S klimatizací už si navíc nemusíte dělat starosti, jestli je v místnosti optimální vlhkost. 

Ideální teplota po celý rok

Hlavním důvodem, proč si pořizujeme klimatizaci do domu či bytu, je boj s letními teplotami. Klimatizace přináší rychlou úlevu od úmorných veder. Málokdo už ale ví, že klimatizace může sloužit i obráceně. Ve chvíli, kdy se změní směr proudění chladiva, funguje jako tepelné čerpadlo. Většina domácích klimatizací účinně vytápí až do chvíle, než venkovní teplota klesne pod −7 °C. Některé modely ale zvládnou topit až do −25 °C, takže hravě nahradí jiný zdroj vytápění.

Čerstvý vzduch pro větší pohodlí

Pokud v klimatizované místnosti trávíte většinu dne, víte, že vzduch nestačí jen ochlazovat. Aby se vám lépe pracovalo či odpočívalo, potřebujete mít také dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Jakmile ale v létě otevřete okno, do místnosti se okamžitě dere horký vzduch. Tento problém jednou pro vždy vyřeší klimatizace s funkcí větrání, které během chlazení současně odvádějí vydýchaný vzduch ven a do místnosti přivádějí vzduch čerstvý.

Domácí klimatizace. foto: Daikin
Domácí klimatizace. foto: Daikin

Alergici a osoby s dýchacími problémy uvítají klimatizaci vybavenou kvalitní filtrací, která zachytí i ty nejmenší částečky prachu a ze vzduchu odstraní alergeny, jako jsou roztoči, pyly nebo plísně. Některé klimatizace vás navíc zbaví i nepříjemného zápachu tabáku nebo domácích mazlíčků. 

Všechny funkce v jednom zařízení

Prémiovým produktem na trhu s nástěnnými klimatizacemi, které místnost dokážou efektivně vytopit, ochladit i vyvětrat, je klimatizace Ururu Sarara. Je navíc tichá a energeticky velmi účinná. Využívá pouze 20 % elektrické energie a zbylých 80 % čerpá z obnovitelných zdrojů. Dále je vybavena trojitým prostorovým čidlem, které rozpozná, kde v místnosti se nacházíte a podle toho zaměří proud vzduchu tak, aby nefoukal přímo na vás. A pokud se v místnosti zrovna nikdo nevyskytuje, systém se sám automaticky přepne do úsporného režimu. 

Klimatizace ohlídá i vlhkost vzduchu

Vybrané klimatizace se postarají i o ideální vlhkost vzduchu, která je zásadní pro vaše zdraví a pohodu doma i na pracovišti. Designová klimatizace Ururu Sarara dokáže upravit vlhkost vzduchu tak, aby dosahovala ideální hodnoty 40–60 %. Systém zvlhčování Ururu zajistí přívod ideální vlhkosti vzduchu do místnosti. Předejdete tak vysychání pokožky a pálení očí, které vzniká v důsledku příliš suchého vzduchu. Systém odvlhčování Sarara naopak přebytečnou vlhkost automaticky odstraní a zabrání tak vzniku a šíření virů a bakterií.