Mlékovky – přírodní barvy na dřevo i jiné povrchy

Mlékovky jsou mléčné barvy vyrobeny z mléka vhodné na dřevo, stěny a jiné povrchy. Historicky jsou to jedny z nejstarších barev na světě.

Dřevěný vzorník Mlékovek, přírodních barev na bázi mléčné bílkoviny. foto: Mlekovky.cz
Dřevěný vzorník Mlékovek, přírodních barev na bázi mléčné bílkoviny. foto: Mlekovky.cz

Jejich čistě přírodní složení, neomezená životnost a jednoduchá aplikace s vynikajícími výsledky z nich dělá unikátní barvy vhodné pro každého začátečníka i profíka.

Mlékovky jsou na českém a slovenském trhu unikátní, ekologický a 100% přírodní produkt. Lze s nimi malovat na dřevo a jiné porézní povrchy v interiéru i exteriéru. Podle zakladatelky firmy Klára Auerová lze jejich historii vystopovat tisíce let nazpět.

Mlékovky jsou vyrobeny z mléka, resp. mléčné bílkoviny kaseinu, vápna, jílu, křídy a přírodních pigmentů. Můžete je pak proto klidně hodit na kompost. Navíc se s nimi velmi jednoduše pracuje, prodávají se v prášku (ředí vodou), díky čemuž mají nekonečnou trvanlivost.

Přírodní pigmenty jim dodávají úžasné zemité odstíny. Mlékovky jsou proto ideální k renovaci starého nábytku (podporují tedy i recyklaci starých věcí), hodí se i k natření jakéhokoliv dřevěného nábytku, dekorací, patinování, ale i na zdi a jiné povrchy.

„Propadla jsem jim a rozhodla jsem se je prodávat a propagovat u nás,“ vysvětluje Auerová. Většina lidí podle ní ani netuší, že něco podobného existuje. „Proto chci aby o barvách alespoň věděli,“ dodává. Podrobnější informace najdete na webu mlekovky.cz.

vlastní

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *