Lifewall – živá fasáda pro váš dům

Španělská společnost Ceracasa nabízí jedinečné venkovní obklady pro moderní bydlení. Jde o produkty nazvané Lifewall a Bionictile. Lifewall je obklad, ze kterého vyrůstá tráv. Bionictile je porcelánová dlaždice, která za pomoci UV paprsků zlepšuje kvalitu ovzduší. pokračování…Domy - Lifewall Bionictile

Panely Lifewall mají plochu 1 m2 a mohou obsahovat různé typy rostlin. Lze z nich vytvářet rozsáhlé vertikální fasádové zahrady. V kombinaci s dalším produktem firmy Ceracasa, Bionictile, vytváří dokonalý tandem.

Bionictile totiž využívá UV záření k přeměně oxidů dusíku NOx ze vzduchu na dusíkaté sloučeniny, které lze využít jako hnojivo. Oba dva produkty tak mohou žít v symbiotickém souznění a vytvářet unikátní fasádové vzory. A přitom zlepšovat kvalitu ovzduší v okolí stavby.

Autorem produktu Lifewall je architekt Emilio Llobat ze skupiny Maqla Architects. Ta se společně s firmami Azahar energy a Ceracasa nyní snaží o globální distribuci těchto výrobků.

zdroj: jetsongreen

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

4 komentáře: „Lifewall – živá fasáda pro váš dům

 • 23. 5. 2010 (6.01)
  Trvalý odkaz

  HLEDAL JSEM INFORMACE O TOMTO VÝROBKU A NIC JSEM NENAŠEL…!!! ANI NA ŠPANĚLSKÉM GOOGLU…ŽÁDNÁ FOTKA…JAK VÝROBEK VŮBEC VYPADÁ…???

  Reagovat
 • 21. 5. 2010 (12.05)
  Trvalý odkaz

  When used together the two products create a symbiotic relationship, where the Lifewall has plant matter that soaks up CO2, and the Bionictile converts NOx to fertilizer which is used by the plants. Tests show that Bionictile ceramics are able to decompose 25.09 micrograms of NOx per m2 per hour, and if 200 buildings were coated by ceramic BIONICTILE, an equivalent volume of 2,638 million cubic meters of air per year would be decontaminated. In other words, more than 400,000 people could breathe air free of harmful NOx from vehicles and industries in one year.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *