Kdo šetří, má za tři – s místem doma je to stejné

Domov je místem, které pro většinu lidí představuje útočiště před vnějším světem, místem, kam se mohou schovat a kde se cítí v bezpečí. Abychom se doma cítili dobře, musíme zde mít k dispozici vše, co ke svému životu potřebujeme. Zejména byty ale nejsou nafukovací a častým problém je nedostatek místa. Jak ho vyřešit? Pomohou posuvné dveře, které na rozdíl od klasických otočných či kyvných dveří nepotřebují při otevírání volný prostor v místnosti.  

Do pouzdra nebo na stěnu?

Posuvné dveře jsou ideálním řešením zejména do menších bytů, kde je škoda každého nevyužitého metru, a také praktickým řešením do místností, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet. Mohou jezdit po garnýži či pojezdové liště instalované na zdi, nebo zajíždět do stavebního pouzdra. „Pokud se chcete vyhnout větším stavebním zásahům do stávajících zdí či příček, pak jsou ideální volbou posuvné dveře na stěnu, které se obejdou bez bourání. Jejich instalace je velmi rychlá a jednoduchá. Pokud plánujete větší rekonstrukci a nevadí vám stavební zásahy, můžete zvolit posuvné dveře do stavebního pouzdra, u kterých se dveřní křídlo při otevření schová z velké části do zdi,“ vysvětluje výhody jednotlivých řešení Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., která patří mezi největší výrobce interiérových dveří a zárubní v České republice.

Mnohem více než jen úspora prostoru

Využití posuvných dveří přináší kromě úspory prostoru také další výhody. Jednou z těch zásadních je bezbariérovost. Vzhledem k typu otevírání a zavírání a absenci prahu se tak hodí i do domácností seniorů či handicapovaných lidí, kteří jistě ocení i lehkou manipulaci s dveřním křídlem. Velkým benefitem je také bezhlučné otevírání a zavírání – tento typ dveří zcela eliminuje nechtěný hluk spojený s nezamýšleným zabouchnutím dveří způsobeným průvanem nebo nepozornými dětmi. Posuvné dveře jsou k dispozici jak v jednokřídlé, tak dvoukřídlé variantě. Ty se mohou posouvat od sebe na dvě strany nebo na jednu stranu za sebe. 

Posuvné dveře jsou také moderním designovým prvkem – už dávno neplatí, že vypadají jako nevzhledná harmonika. „I v případě posuvných dveří nabízíme luxusní a elegantní dveřní křídla, která jsou dostupná ve velkém množství různých dekorů. Každý si tedy může zvolit dveře podle svého vkusu. Vzhledem k tomu, že k dispozici jsou i prosklené varianty, hodí se tento typ dveří opravdu do každého interiéru,“ uzavírá Martin Dozrál.