Lovci domácích škůdců nabídli v restauraci hmyzí menu

Společnost Rentokil patří mezi největší profesionály v Británii, pokud jde o hubení domácích škůdců. Jejich poslední počin, který má být oslavou tvrdé práce jejich zaměstnanců, však vzbudil v Londýně rozpaky. Prozatím na jedno odpoledne tu otevřeli „Pestaurant“, restauraci podávající pokrmy vyrobené výhradně z nejrůznějších nezvaných domácích obyvatel.

Na jídelníčku Pestaurantu byste našli hned několik dobrot, pocházejících ze švábů. Zdroj: rentokil.com
Na jídelníčku Pestaurantu byste našli hned několik dobrot, pocházejících ze švábů. Zdroj: rentokil.com

Lahůdky z domácích škůdců nepocházely pochopitelně přímo z odchytů, ale byly zakoupeny ve speciálních prodejnách. Ačkoliv, kdo ví? Na lístku Pestaurantu se objevily nejrůznější pochoutky: mravenci v čokoládovém krému počínaje, přes smažené červy a grilované larvy a pečenými pálivými holuby po mexicku konče.

Vkusně upravené pokrmy vypadaly skutečně lákavě. Přestože byly dobroty nabízeny zdarma, ne každý Londýňan v sobě našel dostatek odvahy, aby ochutnal.

Vosí hnízdo, obtěžující holubi nebo mravenci v kuchyni? Pro Rentokil žádný problém. „V našem Pestaurantu jsme chtěli oslavit práci našich zaměstnanců, kteří mají každý den napilno, aby udrželi nejrůznější domácí škůdce v patřičných mezích,“ říká David Cross, který ve společnosti zajišťuje metodiku tréninku zaměstnanců. „Už pětaosmdesát let udržujeme britské domácnosti čisté.“

„Běžní škůdci, ať už vosy, hlodavci – myši a krysy; šváby, štěnice, blechy nebo holubi, jsou k nalezení téměř v každém domě,“ pokračuje Cross. „My se na ně ale nedíváme jako na problém, i když jejich přítomnost může značně snižovat komfort každého obydlí. Jsou to jen živočichové, kteří hledají ideální obydlí, úkryt a potravu. Nejsou zlí nebo zákeřní, jen na nesprávném místě. Nápad s Pestaurantem vznikl jako součást této myšlenky, protože jsme chtěli poukázat na jejich „hodnotu“.“

Pojídat hmyz je možná neobvyklé v Londýně, ale například v Asii patří pražení červy mezi oblíbenou pochoutku. Ostatně, i organizace pro Výživu a zemědělství, spadající pod OSN, upozorňuje na vzrůstající význam nejrůznější havěti pro nasycení lidstva.

Hmyz se z tohoto hlediska zdá být slibnou cestou pro budoucnost. Zástupci této rodiny totiž kromě proteinů totiž obsahují i zinek, vápník, železo, a současně nejsou tuční. Rentokil hodlá akci s Pestaurantem v dohledné době zopakovat.

Independent.co.uk

Jeden myslel na “Lovci domácích škůdců nabídli v restauraci hmyzí menu

  • 28. 8. 2013 (7.43)
    Trvalý odkaz

    Přeji všem konzumentům i do budoucna dobrou chuť!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *