Wave Tower – zelený mrakodrap v Dubaji

Dubaj ve Spojených Arabských Emirátech je dnes místem, kde se mohou vyřádit ty nejextravagantnější architekti u celého světa. Arabští šejkové jsou ale prozíraví a vědí, že ropa jim jednoho dne dojde, a tak investují i do zelené energie a obecně obnovitelných zdrojů. Například v současné době v Dubaji vyrůstá nový zelený mrakodrap zvaný Wave Tower.

Mrakodrap Wave Tower v Dubaji

Bude mít 92 poschodí a bude 370 metrů vysoký. Jedna z jeho stěn bude volně přebíhat v most, který spojí vodní mrakodrap s pevninou. Uvnitř mrakodrapu pak najdeme celou řadu „nebeských zahrad“, které budou čistit vzduch a přirozeně regulovat teplotu uvnitř. Stěny mrakodrapu budou navíc samostatně regulovat dopadající teplo ze slunce.

Mrakodrap Wave Tower v Dubaji

Kromě toho všeho poslouží mrakodrap také jako odsolovací a čistící zařízení mořské vody. Ta bude pak využita jako pitná i užitná voda. Kromě toho jsou samozřejmě celým mrakodrapem prorostlé technologie pro maximální snížení spotřeby elektrické energie i vody (jak už to tak na poušti bývá). O návrh se stará španělská architektonická skupina A-cero.

Mrakodrap Wave Tower v Dubaji

metaefficient

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Wave Tower – zelený mrakodrap v Dubaji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *