San Francisko chce stavět nový solární amfiteár pro jachtaře

Americký pohár je nejslavnější soutěží v jachtaření. se chce stát hostitelským městem 34. ročníku této prestižní soutěže. Připravilo proto všem fanouškům tohoto sportu malé překvapení: velkolepý amfiteár, který by měl vyrůst na opuštěných molech mezi Bay Bridge a hřištěm.  

San Francisko - americký pohár - jachtaření - amfiteátr

Plán na vybudování nového jachtařského svatostánku je součástí širší revitalizace zanedbané přístavní části města. Očekává se, že Americký pohár přinese ekonomice v okolí zálivu a především samotnému velmi příjemných 1,4 mld. dolarů. Přitom revitalizaci by měli zaplatit z velké části soukromí investoři.

Protože i samotné jachtaření je sportem spoléhajícím výhradně na přírodní a lidské síly, ve stejném duchu má být vybudován i zmíněný amfiteár. V rámci pojetí „sustainable design“ bude např. sbírat , některé části budou vybudovány z dřeva a především: průhledná střecha ve tvaru plachty bude propletena vyrábějícími elektřinu.

San Francisko ale dosud nemá vyhráno. O pořádání soutěže se snaží také Valencie ve a další místo v . Valencie má výhodu v tom, že už má vybudovanou.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *