Kybernetický ekomrakodrap si vyrábí vlastní energii

Architekt Orlando de Urrutia se ve svém novém návrhu kybernetického eko-mrakodrapu inspiroval v přírodě. Budova se ve svém prostředí chová jako rostlina, když hledá světlo a živiny. Obrovská stavba o 150 podlažích si dokáže sama zajistit energii, vodu i další zdroje. pokračování…
mrakodrapy - eko-kybernetické město

Eko-kybernetické město de Urrutia vyprojektoval jako živoucí stroj. Budova dokáže interagovat s okolním prostředím. Skládá se vlastně ze dvou vzájemně propojených věží. Mezi nimi jsou umístěny větrné turbíny, které dodávají část energie.
mrakodrapy - eko-kybernetické město
Další část energie vyrábí obrovská solární elektrárna, která pokrývá větší část fasády. Navíc budova dokáže získávat vodu jak ze vzduchu, tak i sbírat vodu dešťovou. Fasáda je zároveň pokryta speciálním LED osvětlením, které se mění podle počasí.
mrakodrapy - eko-kybernetické město
Povrch budovy je vyroben z bio-klimatických panelů, které umožňují růst vegetace a snadno se čistí. Žádné další podrobnosti o svém mrakodrapu de Urrutia neuvádí – jde prozatím nejspíš jen o návrh, který se těžko někdy dočká realizace. Přestože by slušel lecjakému přímořskému letovisku!

zdroj: ecofriend.com

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *