Berlínský hotel nabízí potápění mezi korály

Výlet za korálovými útesy nebývá levná záležitost. Němečtí hoteliéři z Radisson Blu Hotel v Berlíně proto přicházejí levnější alternativou. Pokud se vám stýská po potápění v průzračné vodě modrých lagun, stačí se tu jen ubytovat. Získáte výhled i možnost potápět se v nejhlubším evropském mořském akváriu.

Chybí vám moře, ale trpíte mořskou nemocí ? Vzhůru do Berlína. Zdroj: inhabitat.com
Chybí vám moře, ale trpíte mořskou nemocí ? Vzhůru do Berlína. Zdroj: inhabitat.com

Milion litrů vody, to už je pořádná nádrž. Když k tomu připočteme i výšku necelých pětadvacet metrů vodního sloupce, máme tu nejhlubší akvárium v Evropě. Tedy, spíše nejvyšší, protože celý tubus naplněný vodou je vztyčen uprostřed jádra hotelu, a dokonce jím vede i výtah. AquaDom, jak se živoucí připomínka krás Karibiku nazývá, má ale prozatím větší návštěvnost, než hotel sám.

Největším problémem byla sama konstrukce. Pevný akrylátový válec nádrže je spojen ze čtyř masivních dílů. Kvůli budoucí předpokládané zátěži vodní masy bylo zapotřebí vybudovat pevné základy.

Celá nádrž je proto zapuštěna do pětimetrového betonového soklu, který byl instalován i s nádrží ještě před samotnou stavbou budovy, která postupně rostla kolem budoucího akvária.

O šestapadesát druhů exotických korálů a 1500 druhů barevných tropických ryb se tu dnem i nocí na směny starají dva potápěči, odborníci, kteří vám kromě teoretického výkladu mohou nabídnout i možnost zanořit se.

Lidé obdivují mořský život z jednotlivých pater i cestou výtahem. A kde se idea na vytvoření mega-akvária uprostřed hotelového provozu vlastně vzala?

Občas se vyplatí mít dobré sousedy, a ty rozhodně Radisson Blu Hotel má. Hned vedlejší adresa totiž patří „Sea Life Berlin Aquarium“, provozovateli velkých mořských akvárií v Německu.

Ti usilovali o nějakou průraznější formu vlastní reklamy, ale chyběl jim vhodný prostor. A právě ten díky hotelu, kde se můžete za 180 euro na noc ubytovat, získali. Pokud tedy máte rádi moře, ale letos dovolenou v tropech nestíháte, můžete vyrazit do AquaDomu.

inhabitat.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *