Zelený kabát pro starou garáž

Dosluhuje vaše stará garáž za domem? Spočítali jste si, že jen za barvy a laky potřebné k prodloužení života rezavějící konstrukce si raději koupíte nový skleník? Což takhle se nechat inspirovat italským designérským studiem Act Romegialli, využít přirozeného stárnutí objektu a funkčních výhod popínavé zeleně, abyste na svém pozemku vytvořili něco skutečně originálního? Nechte se ohromit jednoduchostí „Zelené krabice“.

Stará garáž, nebo exkluzivní zahradní domek? Zdroj: archdatabase.com
Stará garáž, nebo exkluzivní zahradní domek? Zdroj: archdatabase.com

Nejmenovaný nadšený zahradník žijící v podhůří italských Alp potřeboval postavit malý domek na zahradní náčiní. K dispozici měl jen „krabici“ staré oprýskané garáže, která ale nezapadala do jeho představ o přírodním ráji.

Proto se věci chopili návrháři z Act Romegialli, a díky instalované lehké ocelové konstrukci vytvořili síť pro popínavé rostliny, které zabalily nevzhlednou garáž do úchvatného zeleného kabátu. Vznikl tak „Green box“, vynikající inspirace pro spoustu nadšenců a zahradníků.

Než stavět něco nového, nebo pracně rekonstruovat staré, je tu vždycky možnost znovu-použít jiným způsobem stávající konstrukci. A to je přesně ten model, na který vsadili lidé z Act Romegialli: profily z kovových nosníků a ocelové dráty vytvořily „pergolu“, po které se nyní upínají listy nejrůznějších liánovitých rostlin.

Narazíte tu na zimolez ovíjivý a rdesno baldhusiánské, které vytváří hlavní krycí texturu, zatímco šlahouny chmelu otáčivého a plaménku tangutského vytvářejí hrubší linie na povrchu.

Někde pod nimi se nachází vlastní garáž. Neuvidíte ji jako hranatou rezavějící krabici, ale jako malebný zahradní domek, který pod příkrovem zeleně naprosto splývá se svým okolím, a působí více než sympatickým dojmem.

Světla uvnitř sice moc není, rostliny stíní, ale na ukládání nářadí a zimování rostlin je tato stavba vynikající. Součástí zazeleněného objektu je i teráska s venkovní kuchyní, pro příjemné posezení a odpočinek po náročné práci na zahradě. Green box je prostě jednoduchý nápad s fantastickým výsledkem.

Jeden myslel na “Zelený kabát pro starou garáž

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *