Tipy pro šetrné stěhování

„Raději dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat,“ praví lidové „moudro“. Stěhování je jednou z nejobávanějších akcí spojených s novým bydlením. Poradíme vám jak se na stěhování připravit, jak ušetřit peníze, energii i životní prostředí a zároveň se vyhnout stresu.

Stěhování nemusí být tak stresující a vyčerpávající, jak si mnozí myslí, foto: Stěhování Praha
Stěhování nemusí být tak stresující a vyčerpávající, jak si mnozí myslí, foto: Stěhování Praha

Stěhování bytů či domů znamená často stěhování těžkých břemen. Rada číslo jedna zní: vše si pečlivě naplánujte. Není nic horšího, než muset nosit věci sem a tam, nahoru a dolů – a úplně zbytečně.

Sežeňte si krabice na stěhování. Nemusejí být nové, spousta malých i velkých obchodů se ráda zbaví přebytečných krabic od zboží, obalového materiálu do kterého můžete své věci bezpečně zabalit.

Stěhování bytu, foto: Stěhování Praha
Stěhování bytu, foto: Stěhování Praha

Ještě předtím než se do samotného stěhování klavírů a všeho dalšího harampádí pustíte, zamyslete se: chcete opravdu přestěhovat úplně všechno? Zavalit se v novém bydlení všemi těmi zbytečnými věcmi? Co takhle některé z nich prodat, třeba přes aukční portál Aukro.cz, nebo věnovat, např. přes Nevyhazujto.cz? Případně školám či charitám.

Rozmyslete si také dopravu svých věcí: není lepší najmout např. stěhováky, kteří používají auta na CNG, případně elektrická auta? Můžou být dokonce výrazně levnější než ti, kteří jezdí běžnou dodávkou na naftu.

placená inzerce
Sdílet: