Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
9. 10. 2012 v rubrice Životní prostředí

„Raději dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat,“ praví lidové „moudro“. Stěhování je jednou z nejobávanějších akcí spojených s novým bydlením. Poradíme vám jak se na stěhování připravit, jak ušetřit peníze, energii i životní prostředí a zároveň se vyhnout stresu.

Stěhování nemusí být tak stresující a vyčerpávající, jak si mnozí myslí, foto: Stěhování Praha

Stěhování nemusí být tak stresující a vyčerpávající, jak si mnozí myslí, foto: Stěhování Praha

Stěhování bytů či domů znamená často stěhování těžkých břemen. Rada číslo jedna zní: vše si pečlivě naplánujte. Není nic horšího, než muset nosit věci sem a tam, nahoru a dolů – a úplně zbytečně.

Sežeňte si krabice na stěhování. Nemusejí být nové, spousta malých i velkých obchodů se ráda zbaví přebytečných krabic od zboží, obalového materiálu do kterého můžete své věci bezpečně zabalit.

Stěhování bytu, foto: Stěhování Praha

Stěhování bytu, foto: Stěhování Praha

Ještě předtím než se do samotného stěhování klavírů a všeho dalšího harampádí pustíte, zamyslete se: chcete opravdu přestěhovat úplně všechno? Zavalit se v novém bydlení všemi těmi zbytečnými věcmi? Co takhle některé z nich prodat, třeba přes aukční portál Aukro.cz, nebo věnovat, např. přes Nevyhazujto.cz? Případně školám či charitám.

Rozmyslete si také dopravu svých věcí: není lepší najmout např. stěhováky, kteří používají auta na CNG, případně elektrická auta? Můžou být dokonce výrazně levnější než ti, kteří jezdí běžnou dodávkou na naftu.

placená inzerce
 redakce
Diskuse
  1. Marek:

    Ono je to i tom, kdo jaké nabízí služby a jaké má zkušenosti. Jsou firmy, které vytvoří kalkulaci a ve finále je to stěhování o dost dražší, takže je dobré si firmu ověřit u jiných zákazníků, co s nimi již mají nějakou zkušenost. Já měl možnost využít firmu Stěhování bez dřiny (www.stehovanibezdriny.cz) a naprostá spokojenost. Zjistí co potřebují, udělají kalkulaci a když se dohodnete, nic se nemění. Vše profi a bez stresu.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz