Portugalský hostel nabízí eko-ubytování v přírodě

Chcete si i na zahraniční dovolené pohlídat svou ekologickou stopu? Zvolili jste pro cestu do Portugalska namísto a teď si nechcete pokazit svou uhlíkovou cestovní bilanci? Ideální je pak ubytovat se v hostelu Almáa Sintra, kde jsou na nadšené eko-cestovatele připravení. Domácké eko-ubytování tu nabízejí v domcích se zahradou, jež se zde rozkládají už od dvanáctého století.

Staré domky z dvanáctého století uprostřed zelené zahrady nabízejí ubytování přírody-milovným turistům. Zdroj: Almáa Sintra Hostel
Staré domky z dvanáctého století uprostřed zelené zahrady nabízejí ubytování přírody-milovným turistům. Zdroj: Almáa Sintra Hostel

Raně středověký ráz tu úplně nečekejte, i tak ale hostel působí dojmem místa, na které zapomněl čas. Komfort je zde limitován venkovskou realitou. Na ploše 8,6 akrů zde naleznete domečky, zahrádky a záhonky, podobně jako v malebné zahrádkářské kolonii.

S kapacitou pětatřicet turistů tu ale na ostatní narazíte stejně jen u snídaně, jinak poskytují jednotlivé „apartmány“ až nebývale velké soukromí. Jejich vybavení je prosté, ale nápadité. Většina nábytku je „z druhé ruky“, a nebo z recyklovaných součástí „poslepovaných“ po tvarů užitkového nábytku.

Ke snídani tu na vás čeká zelenina a ovoce, které rostou kolem vašich pokojů, a koupel si můžete dopřát v nádrži napuštěné vodou přímo z pramene. Ačkoliv se Almáa Sintra Hostel nachází nedaleko Lisabonu, je obklopen přírodou a příměstskou zelení.

V nejbližším okolí se nachází několik , turistické trasy po pohoří Sintra, nebo k návštěvě lákající „pohádkový“ hrad Pena Palace.

V posledních letech se stále více turistů začíná shánět po informacích o tom, jak vlastně každá jejich cesta proměňuje nepřímo cílovou destinaci. Almáa Sintra reaguje na potřebu cestovatelů zanechat po sobě méně škod na životním prostředí, a objevovat přirozenou podobu míst, kam se vydají za poznáním.

inhabitat.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *