Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
15. 3. 2013 v rubrice Životní prostředí

Zavádění inovačních ekologických technologií má klíčový význam pro země regionu jihovýchodní Evropy. Někteří už vystoupil na cestu udržitelného růstu, ale pro jejich další rozvoj bude nutné mnoho dalších investic v oblasti energetiky a nakládání s odpady.

Na bulharském veletrhu vystavují země z celého světa, foto: ViaExpo

Na bulharském veletrhu vystavují země z celého světa, foto: ViaExpo

Nadcházející ročník veletrhu South-East European Forum Eco & Exhibition, který proběhne 29. až 31. května 2013 v bulharské Sofii, shromáždí odborníky a manažery z celé Evropy. Naskytne se jim tam ideální příležitost prozkoumat regionální trh a najít nové obchodní partnery.

Pořadatel akce, společnost Via Expo, rozšířila rozsah události a vydán pro rok 2013 se bude tematicky rozprostírat přes: energetickou účinnost, obnovitelné zdrojů energie, nakládání s odpady, inteligentní budovy a výtahy. 47% z celkového počtu účastníků jsou zahraniční firmy.

Rakouské ekologické know-how bude v centru pozornosti kvůli pozoruhodným úspěchům této země. V současné době národní eko-průmysl vytváří v Rakousku roční tržby ve výši 10,6 miliardy euro a zaměstnává asi 87 000 lidí.

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektrické energie v Rakousku je 68 %, do roku 2020 se zvýší na 85 %, a to dělá Rakousko průkopníkem v Evropě. Zpráva „Screening výkonu odpadového hospodářství členských států EU“ klasifikoval 27 členských zemí podle 18 kritérií. Rakousko je mezi TOP 3 v nakládání s odpady v EU.

Už 4. rok v řadě budou pokročilé rakouské technologie k vidění v rakouském pavilonu. Představí je známé společnosti: Ziehl-Abegg, Global Energy Hydro, EREMA, Nahtec, Polytechnik, Biogest, IFE, VECOPLAN a Europlast. Seznámí návštěvníky se svými nejnovějšími produkty a službami v oblasti nakládání s odpady, recyklace, energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie.

Rakouští odborníci také přednesou zajímavé prezentace a semináře. Inteligentní budovy, integrovaná fotovoltaika, sběr a třídění odpadů, účinnost zdrojů a recyklace; kompostování, zemědělský, skládkový a odpadní bioplyn, jsou některá témata těchto seminářů.

Pro více informací navštivte www.viaexpo.com.

tisková zpráva
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz