Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
16. 6. 2010 v rubrice Životní prostředí

Na veletrhu Eco Product 2009 představila japonská společnost Sanwa Newtec ekologickou tiskárnu Prepeat. Unikátní zařízení nepoužívá inkoust ani klasický papír. pokračování…ekotiskárna Prepeat

Tiskárna namísto toho využívá speciální tepelnou tiskovou hlavu společně se zvláštním přepisovatelným papírem vyrobeným z PET plastu. Výhodou tohoto řešení je, že papíry lze v tiskárně přepisovat znovu a znovu. Jeden papír vydrží asi 1000x přepsání. Prodává se v balících po 1000 kusech, to znamená jeden milion pomyslných vytištěných papírů.

Tiskárna nespotřebovává nic jiného než elektrickou energii, její provoz je tedy velmi levný. Je proto určena zejména do firem, které mají vysoké provozní náklady na tisk. Nevýhodou může být vysoká pořizovací cena 500 000 jenů, tedy asi 115 000 Kč. Pro firmy by však taková částka neměla představovat větší problém. Samotný přepisovatelný papír stojí 300 jenů/kus (asi 66 Kč) a prodává se v arších po tisících.

zdroj: tlamiczka
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Spectator:

    Dobrej vtip.
    Když si vezmu, že tiskárna sice nespotřebovává nic než elektřinu. To, že do ní koupim balíček papírů za 66000.- je už vedlejší. Takže mluvit tady o pořizovací ceně 115tis je spíš k smíchu, protože pokud si tu tiskárnu někdo koupí, tak jisě potřebuje víc než 1 arch papírů.

  2. Pavel:

    Senzace – až bude za 1 tisícinu ceny. Tiskárna i „papír“.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz