eBay začne využívat recyklovatelné krabice eBay Box

Každé jaro pořádá největší světová online aukční síň eBay tzv. Innovation Expo. Tam jsou zváni zaměstnanci firmy aby prezentovali nové produkty a inovace, které by prospěly jak zákazníkům, tak firmě. Tento rok se soutěže účastnilo více než 250 zaměstnanců. Hlavní cenu nakonec získala univerzální produktová krabička eBay Box. Lze ji totiž využít mnohokrát po sobě.  
eBay Box

Odolná lepenková krabice eBay Box byla navržena tak, aby ji mohli prodejci na aukční síni využívat znovu a znovu pro balení odesílaného zboží. eBay celkem nechá vyrobit 100 000 krabiček ve třech různých velikostech. Propočty jsou takové, že pokud každá krabička bude využita alespoň pětkrát, bude to znamenat ušetření 4000 stromů, 9,085 mil. litrů vody a energii pro 49 domů na rok.

eBay Box

Ačkoliv jsou krabičky odolné, jednoho dne dojdou konce své cesty. Pak ale nebude problém je snadno . V pilotním programu bude 100 000 krabi rozesláno těm prodejcům eBay, které o účast projeví zájem. Navíc budou mít možnost přihlásit se na speciální stránku, kam budou moct hlásit stav své krabice a sledovat její pohyb z místa na místo.

eBay

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *