Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
8. 3. 2010 v rubrice Větrná energie

Ministrině energetiky Maud Olofsson prohlásila, že během následujících 10 let vybuduje její země 2000 dalších větrných turbín. Záměr je součástí plánu dramaticky navýšit podíl energie z obnovitelných zdrojů.  
větrné turbíny - větrná farma ve Švédsku

V současné době se podíl obnovitelných zdrojů na výrobě energie pohybuje na 20%. Do roku 2020 má podíl vzrůst až na 50% a to nejen díky novým větrným elektrárnám.

Švédsko má extrémně dobré výhledy pro rapidní zvýšení produkce z obnovitelných zdrojů energie, zejména spalování biopaliv, kogeneračních jednotek a větrné energie,“ napsala Olofsson v novinovém sloupku.

Kromě toho má Švédsko ambice dokonce i v oblasti solární energie, přestože země leží daleko na severu. Výkon obnovitelných zdrojů se má do roku 2020 podílet na celkovém objemu výroby 25 TWh.

AFP/Google
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Luky:

    To by ovšem nesměli ve vládě sedět fanatičtí temelínisti a uhlobaroni. Já jsem pro větrník do každé rodiny ;)

  2. Richelieu:

    ,,V současné době se podíl obnovitelných zdrojů na výrobě energie pohybuje na 20%. Do roku 2020 má podíl vzrůst až na 50% a to nejen díky novým větrným elektrárnám.,,

    A i u nas v CR jsme schopni dosahnout stejne hranice 50% do roku 2020 pokud na tom vlada bude mit zajem. V CR mame velky potencial v biostanicich a solarnich elektrarnach.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz