Švédsko postaví 2000 nových větrných elektráren

Ministrině energetiky Maud Olofsson prohlásila, že během následujících 10 let vybuduje její země 2000 dalších větrných turbín. Záměr je součástí plánu dramaticky navýšit podíl energie z obnovitelných zdrojů.  
větrné turbíny - větrná farma ve Švédsku

V současné době se podíl obnovitelných zdrojů na výrobě energie pohybuje na 20%. Do roku 2020 má podíl vzrůst až na 50% a to nejen díky novým větrným elektrárnám.

Švédsko má extrémně dobré výhledy pro rapidní zvýšení produkce z obnovitelných zdrojů energie, zejména spalování biopaliv, kogeneračních jednotek a větrné energie,“ napsala Olofsson v novinovém sloupku.

Kromě toho má Švédsko ambice dokonce i v oblasti solární energie, přestože země leží daleko na severu. Výkon obnovitelných zdrojů se má do roku 2020 podílet na celkovém objemu výroby 25 TWh.

AFP/Google

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „Švédsko postaví 2000 nových větrných elektráren

 • 10. 3. 2010 (11.47)
  Trvalý odkaz

  To by ovšem nesměli ve vládě sedět fanatičtí temelínisti a uhlobaroni. Já jsem pro větrník do každé rodiny ;)

  Reagovat
 • 9. 3. 2010 (8.41)
  Trvalý odkaz

  ,,V současné době se podíl obnovitelných zdrojů na výrobě energie pohybuje na 20%. Do roku 2020 má podíl vzrůst až na 50% a to nejen díky novým větrným elektrárnám.,,

  A i u nas v CR jsme schopni dosahnout stejne hranice 50% do roku 2020 pokud na tom vlada bude mit zajem. V CR mame velky potencial v biostanicich a solarnich elektrarnach.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *