Mobilní větrná turbína na hybridním tahači

Když buduje novou dočasnou základnu, případně se v odlehlých oblastech rozjíždí důležitá stavba, na místě obvykle poskytují generátory. Palivo pro ně je na místo přepravováno cisternami. Co kdyby ale bylo možné vyrábět elektřinu přímo na místě s pomocí obrovské mobilní ? Přesně tohle navrhují designéři z Pope Design.  
větrná energie - mobilní větrná turbína

a jsou dnes v oblasti jedním z nejrychleji se rozvíjejících odvětví. , , , , ti všichni masivně investují do . A to je dobře.

větrná energie - mobilní větrná turbína

Pope Design rozvádějí do podoby mobilní větrné platformy. Obrovský nese složenou i stožár na své korbě. Turbína je vyrobena z velmi lehkých a navíc je doplněna o pole , které mohou skladovat (a pohánět s ní přímo obrovský ).

větrná energie - mobilní větrná turbína

Navíc je možné za nákladní auto připojit přívěs s dalšími pro dlouhodobější ukládání energie. Jakmile se turbína rozloží, je samozřejmě zajištěna jak kotevními lany, tak vysouvacími podpěrami samotného . Pope Design bohužel neříkají jaký výkon by taková turbína mohla mít, nicméně jako nápad to není vůbec špatné!

PsiPunk

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Mobilní větrná turbína na hybridním tahači

  • 1. 11. 2010 (21.18)
    Trvalý odkaz

    Jako cíl a jeho zaměření je pro odbojové bojovníky větrná elektrárna určitě také vhodná. A na Designu by jim už ani tak nezáleželo.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *