Daewoo postaví loď pro konstrukci pobřežních větrných farem

Společnost RWE Innogy zadala jihokorejské společnosti Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. zakázku na výrobu speciální konstrukční lodi, jejímž účelem bude stavba pobřežních . Cena zakázky je údajně 100 mil. euro a loď má být dokončena v roce 2011.   

větrné farmy - Daewoo - loď


Plavidlo dlouhé 109 metrů dokáže transportovat a instalovat až čtyři o výkonu v řádu několika megawattů najednou, včetně jejich základů. Jde o první loď svého druhu na světě. Minimální hloubka pro loď je 40 metrů. Kontrakt mezi a Daewoo zahrnuje opci na konstrukci dalších dvou stejných lodí.

RWE Innogy má aktuálně plány pro budování dvou větrných farem v , resp. v Severním moři (295 MW a 960 MW). Poblíž pobřeží Walesu má RWE Innogy vybudovat větrné farmy o výkonu 576 MW a další 90MW. Na východním pobřeží Anglie momentálně roste off-shore větrná farma „Greater Gabbard“ o celkovém výkonu 500 MW, dokončena má být za dva roky.
větrné farmy - Daewoo - loď
Právě vidí v pobřežních větrných farmách velkou budoucnost. Stejně tak i země Beneluxu – , , , mají s na svém pobřeží velké plány. Společnost, která bude mít k dispozici speciální loď pro budování větrných elektráren v moři bude mít v tomto ohledu velkou výhodu.

ecofriend, RWE

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *