Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
25. 10. 2010 v rubrice Spotřebiče

Německý podnikatel Siegfried Rotthäuser se rozhodl vyzrát na celou . Ta postupně zakazuje prodej starých typů . Od loňska se nesmějí prodávat 100W, od letoška 75W, příští rok dopadne zákaz na 60W a od roku 2012 na všechny klasické žárovky. Důvtipný podnikatel proto klasické žárovky prodává jako malá topná tělesa – tzv. „Heatballs“.  
žárovky - Heatball

Heatball si můžete koupit na webu www.heatball.de. „Tepelné koule“ mají velmi vysokou účinnost až 95%, upozorňuje autor webu. Geniálně jednoduchý a především vtipný nápad tak umožňuje klasické žárovky zařadit do pomyslné kategorie zařízení třídy A, tedy nejefektivnějších.

Tepelné koule čili žárovky si můžete pořídit za cenu 1,69 euro. Rotthäuser tak jednoduše vyzrál na zákaz . Zároveň se zavázal darovat 30 centů z každé prodané žárovky na záchranu . Podle jeho slov jde o lepší způsob ochrany přírody, než nakupování obsahujících toxické chemické látky.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Peppan:

    Ideální, když potřebujete ohřívat i svítit varanům ;-)

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz