Samsung Reclaim – mobil z kukuřice

Když ukázal světu svůj ekologický Blue-Earth, vypadalo to ještě jako víceméně zelená agitka. Později přibyl Samsung Crest, levný solární pro rozvojové země. A teď je tu Samsung Reclaim.
mobilní telefon Samsung Reclaim
Mobilní telefon Reclaim uváděný Samsungem ve spolupráci s telefonní společností Sprint je z 80% vyroben z . Jde o biologický plast vyráběný z kukuřice, bez příměsí PVC, ftalátů a dalších škodlivých látek.
mobilní telefon Samsung Reclaim - krabice z recyklovaných materiálů
Specifikace telefonu – či spíše komunikátoru – jsou však spíše průměrné. Má 2Mpix foťák, podporuje Bluetooth, 3G a také microSD karty až do kapacity 32 GB. Velkou výhodou je pak QWERTY klávesnice. Telefon je zabalen v ekologickém obalu vyrobeném ze 70% z recyklovaných materiálů a potištěn inkoustem na bázi sojy. Manuál je pouze virtuální, ke stažení z internetu, čímž se šetří papír. Mobil bude v prodeji ve Spojených státech od 16. srpna ve dvou barvách za 50 dolarů s dvouletou smlouvou. Jako příslušenství si k mobilu můžete pořídit například solární dobíječku nebo přenosná pouzdra vyrobená z recyklovaných PET lahví.

businesswire via ecofriend

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Samsung Reclaim – mobil z kukuřice

  • 3. 1. 2013 (19.06)
    Trvalý odkaz

    můžu se zeptat je tento mobilní telefon k prodeji a za jakou cenu ????

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *